Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy számítógép mitől lesz...

Egy számítógép mitől lesz "szervergép"? Pontosabban mi is az a szervergép?

Figyelt kérdés
Mi az alapkövetelménye egy szervergépnek? Milyen konfiguráció kell hozzá? Nem vagyok egy computer zseni (ez gondolom feltűnt :D), valamennyire tudom kezelni. Csak sokszor hallottam már azt (pl.: irodákban), hogy szervergép. Nem tudom, hogy mi az pontosan.
2011. máj. 21. 14:28
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Egy elosztó egység. Pl. ami elosztja a nagysebességű netet.
2011. máj. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Szóval egy "sima" számítógép, ami elosztja a nagy sebességű internetet a többi PC számára?
2011. máj. 21. 14:33
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
2011. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem a szerver osztja el a netet, ez hülyeség. A netet a router osztja szét. A szerver leírása a wikis linken látható.
2011. máj. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Itt láthatsz szervergépeket:

http://www.youtube.com/watch?v=twMRDaNsNG4


:D

2011. máj. 21. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából bármely számítógép lehet szervergép, csak internetkapcsolatra, és megfelelő programok feltelepítésére van szükség (pl. Apache webszerver). Ezek jók pl. kis látogatottságú oldalak esetén.


A legtöbb esetben azonban speciális konfig kell hozzá, gyors merevlemezek, nagy RAM...


Például ez az oldal (ahogy minden internetes oldal) mögött egy webszerver van, amihez csatlakozol, ami elküldi neked az oldalt, sőt, még ezt a kérdést, illetve a válaszokat is a szerver-gép tárolja.

2011. máj. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szerver gép... (helyes fordításban a szerver = kiszolgálóval.)

A szerver attól lesz szerver, hogy kiszolgálja a hozzá kapcsolódó klienseket valamilyen módon. pl. az összes internetoldalon HTTP szerver fut (látsd fent minden linknél az első négy betűt).

Szóval egy olyan gépet, amit kizárólag valamilyen fajta kliensek kiszolgálására használnak, szervergépnek nevezünk.


Ezen kívül szervernek lehet nevezni akármilyen kiszolgáló programot is, de attól, hogy te otthon ilyeneket futtatsz a gépeden, az még nem válik szerver géppé mert másra is használod közben...

2011. máj. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lindmayer ***** válasza:
100%
az előttem szólókhoz csak annyit tudok hozzátenni, hogy a szervergépnek az elsődleges feladata a kliensek kiszolgálása, nem kell feltétlenül internetkapcsolatnak lennie, csak a többi klienshez kell összekötni.
2011. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!