Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen operációs rendszer?

Milyen operációs rendszer?

Figyelt kérdés

PIII 1100MHz

256 mb ram

A vga asszem integrált(nemtom pontosan, mert még nem néztem meg a gépet amit meg akarok szerezni.)


2011. máj. 24. 06:04
 1/8 P.O.C. ***** válasza:
100%

Úgy érted milyen operációs rendszert telepítenénk erre a konfigra?


Én valami butított XP-t mondjuk Lite -t, vagy inkább Windows 2000 SP4-ret.

2011. máj. 24. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az XP-nek létezik egy (nemhivatalos) pendriveról is futtatható minimalista változata, 150 mb az egész. Torrenteken keress rá a "portable xp" néven.

Ha nem ragaszkodsz a windowshoz, akkor puppy linux valamelyik változatát ajánlanám. Kicsi az erőforrásigénye, könnyen kezelhető, felhasználóbarát, az alap dolgokra kiválóan alkalmas.

2011. máj. 24. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Puppy Linux vagy Damn Small Linux - mindkettő ingyen letölthető.
2011. máj. 24. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

jahh igen bocsi úgy értem milyet tennétek rá.

Amúgy XP fut(ott) eddig a gépen, annyit tudok róla, de nem feltétlenül ragaszkodom a Windowshoz, úgyis 2gépen fut jelenleg a Windows itthon. Minek 3gépre? Akkor már inkább telepítek max 2rendszert, egy XP-t, és valamilyen Lunuxot, az XP-t csak azért ha nem értenék a Linuxhoz.


Milyen Linuxot ajánlottok? Ubuntu? Vagy melyiket?

2011. máj. 24. 15:54
 5/8 anonim ***** válasza:

"Milyen Linuxot ajánlottok? Ubuntu? Vagy melyiket?"

Puppy Linux vagy Damn Small Linux - mindkettő ingyen letölthető.

Az Ubuntu egy kicsit erős erre a gépre.

2011. máj. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Akár az ubuntu is elfutna rajta persze ne a gnome vagy kde ablakkezelőre gondolok hanem lxde vagy icewm,

vagy szervernek használnád mert ha csak a konzolos felületet használod akkor szinte teljesen mindegy melyik linux csak a csomagkezelő és a runlevel-ek kicsit különbözőek.

2011. máj. 24. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Hát szerintem kipróbálom az Ubuntut, ha mégsem jó, akkor felrakok egy másik Linuxot.

Amúgy ha két rendszert rakok rá, egy Xp-t, és egy Ubuntu Linuxot, akkor melyikkel kell kezdeni? A Windowssal, vagy a Linuxxal?

2011. máj. 24. 17:30
 8/8 anonim ***** válasza:
A Windows-al (ha mégis az Linuxal kezdenél, akkor pedig csak Live CD-vel helyre kell állítani a GRUB-ot)
2011. máj. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!