Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy eddig...

Miért van az, hogy eddig 768mb ram volt a gépembe, most 1GB, de ugyan annyit eszik az operációs rendszer?

Figyelt kérdés
Vista Home Basic-et használok
2011. jún. 1. 20:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért ne enne ugyanannyit?
2011. jún. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
azért mert eddig 768mb-nál evett 82%-ot, most 1GB van benne, és szintén 82%-ot eszik...
2011. jún. 1. 20:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Jaa, azt hittem mennyiségre. Akkor passz. De mondjuk első körben leszedhetnéd a Vistát és XP vagy Win7 helyette, 1 gigához inkább XP. Az üresjáratban 300-340 megával beéri, ha karbantartod.
2011. jún. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
XP-t már semmiképp nem akarok használni, hát nem tudom a 7nek ennyi elég lenne?
2011. jún. 1. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
Butaság, hogy nem akarsz XP-t használni, de akkor Win7.
2011. jún. 1. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Amit a 768MB nem bírt kapacitásban, azt a virtuális memória kipótolta. Attól függetlenül, hogy növelted 1GB-ra a fizikai memóriát, még mindig olyan memóriaigényes a rendszer használata, hogy az 1GB-ot is feléli, legfeljebb a virtuális memóriából azt a 300MB különbséget a fizikai vette át.

Ebben nincs semmi különös, ha kevesebb programot és szolgáltatást futtatnál, akkor jönne ki az 1GB-tal hozzáadott plusz. Mivel minden maradt a régiben, az a +300MB RAM nem dobott semmi látható változást a gépen.

2011. jún. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
hát én ezt a gépet netezésen kívül nem nagyon használom semmire, szóval a Vista nekem jobb mint az XP, az XP már elég régi, azért valamelyest haladni kell a korral :)
2011. jún. 1. 20:13
 8/12 A kérdező kommentje:

áá így már köszönöm! :)

Szerinted megpróbálkozzak a Win7 Home Premiummal? Azt mondják menne jól.

2011. jún. 1. 20:14
 9/12 anonim ***** válasza:

Továbbra sem értem miért jobb a Vista mint az XP, de nem vitatkozok.


Van a neten egy 32 bites win7 home lite, 1.3 giga talán, azt tedd fel, lassú gépeken is jól szuperál (5-ből 5, volt, hogy XP helyett tettem fel, hozza az XP sebességét).

2011. jún. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
7-hez 1 GB Ram is kevés,tapasztalat.Rendes kihasználáshoz több kell mint 1 GB... és XP igen is jó,sokan azt használják még és fogják is,de ha te kinézetre is mész (stb) és nem a teljesítményre,akkor sorry (:
2011. jún. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!