Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Port nyitás (Port Forward)...

Port nyitás (Port Forward) GetNet routerrel?

Figyelt kérdés

A régebbi routeremel már megcsináltam, ott nem volt ennyi szar, csak simán IP Adress, Port, Protocoll, Status.

ez a routerem kiégett a vihartól, ezért vettem egy újat (GetNet), viszont itt van minden szarság, Local és Remote

IP, Local és Public Port. Nemtudom hova melyik ipt írjam, és hogyan irjam be a portot, mert úgyvan, hogy XY - től XY ig. (SA-MP Teszt Szerverhez kellene)


Kép: [link]


Fontos lenne, mert 1x is amikor a hostos szerverre feltöltöttem egy fejlesztést a módban, összevisszabugolt, ezért is kéne a teszt szerver.)


Kérem érhető válaszokat, felpontozok érte. Előre is köszönöm!


2011. jún. 2. 18:38
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
Pontosan melyik típusról van szó?
2011. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
GA-524WB
2011. jún. 2. 19:30
 3/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ha Sa-Mp ozol, adhatok admin jogot a szerón segítségért ;)
2011. jún. 2. 19:34
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

A routered lehetőséget ad, egy adott portszámú külső kérést eltérő portszámú belső IP -hez NAT-olni. Illetve, nem csak 1 portot, hanem intervallumot is megadhatsz.

Téged ez ne zavarjon meg, mert minden rubrikába ugyan azt a portszámot kell megadni.

A private IP azon számítógép helyi hálózati címe, ahová az adott portot vagy portokat forwardolni akarod.

A Remote IP Address az a cím ahonnan az érkező forgalom származik. Mivel ezt előre nem tudhatod mi lesz, mert több gép is csatlakozhat a szerveredre, így ezt hagyhatod üresen. Ha ezt nem fogadja el, adj meg egy boardcast címet: 255.255.255.255

Az interface maradjon "any".

A comment meg a saját tetszőleges megjegyzésed a beállításról.

2011. jún. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Fontos még, hogy az a gép aminek portot nyit mindig ugyan azt a helyi hálózati címet kapja a routertől.

Ehhez a LAN beállításoknál a DHCP szervernél (DHCP server módban), az MAC Base Assignment gombot használhatod. Itt rendelhetsz hozzá az addot PC hálókártyájának meg MAC címéhez fix IP címet. Így minden csatlakozásnál ugyan azt a címet kapod a routertől. A hálókártyád MAC címét kiderítheted a az ipconfig /all vagy a getmac /v parancssori parancsokkal.

Fontos, hogy a lefoglalt IP cím a DHCP címtartományon belül legyen, vagyis alapesetben 192.168.1.100-200

2011. jún. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Müködött, nagyon hálás vagyok! Adom is a pontot.
2011. jún. 2. 20:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!