Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átvágott a szaküzlet? egy jó...

Átvágott a szaküzlet? egy jó nevű informatikai üzletről van szó, bent voltam náluk és azt mondták, hogy felbonthatom a gépet, a garancia megmarad rá. ma beszéltem a szervizzel akikkel szerződésben állnak ők pont az ellenkezőjét állitják.

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 11:15
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Szembesítsd őket, csak 1 maradhat. :D

Ezért is nem szabad pecsételt gépet venni.

2011. jún. 8. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pont azért van leragasztva vagy lematricázva, hogy ne tudd felbontani, mert csak úgy tudják biztosítani, hogy azok a cuccok vannak benne, amit ők raktak bele. A szervíznek van igaza.
2011. jún. 8. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen lepecsételt, készre szerelt gépeknél a matrica eltávolítása garanciavesztéssel szokott járni. Én már bebuktam így bő 10 évvel ezelőtt egy belvárosi szakbolt gépével, akik nagyon szutyok alkatrészekből építették a meghirdetett, olcsónak tűnő gépeiket (ez ma sincs sokkal másképp). Alkatrészenként vásárolt gépeknél nincs ilyen probléma ás általában több a garancia is (sok hardverre 3 év, de mondjuk a memóriák, a jobb tápok és néha a jobb vinyók esetében lehet 5 év is a jótállás).
2011. jún. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

két szaküzletükben is jártam és mindegyikben azt állitották, hogy megmarad a garancia a notebookra.

a szervizet más ügyből kifolyólag (adatmentés) kerestem fel, szóval véletlenül értesültem róla.

szóval a szemembe hazudtak a boltban?

igy hogy fel lett bontva az egész gépre elveszett a garancia ?

2011. jún. 8. 11:46
 5/6 anonim ***** válasza:
Ja, hogy ez notebook? Gondolom a csavarral rögzített elemeket nem lehet házilag megbontani garivesztés nélkül. Szerintem.
2011. jún. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Notebooknal ahogy en figyeltem valahogy ugy mukodik hogy ok leragasztjak a nagyon konnyen mozdithato alkatreszeket( ramok, hdd, optikai meghajto) es ha ezek valtoznak a garanciaido alatt,akkor veszited el, ha nem akkor marad a garancia.
2011. jún. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!