Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » 100%-ra fel ugrik a CPU...

100%-ra fel ugrik a CPU használat, miért?

Figyelt kérdés
A problémám az, hogy játékok közben(amelyek egyébként kifogástalanul működtek eddig) egyszer csak a gépem megfagy, neki áll laggolni, szaggatni, és amikor nézem a CPU használatot 100%on van....eddig nem volt ilyen problémám, mi lehet ennek az oka? Még annyi, hogy nem babráltam semmit a rendszerbeállításokban, teljesen magától egyik napról a másikra kezdte ezt. Nagyon szépen köszönöm előre is a segítségeket !
2011. jún. 21. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
nézd meg hogy mi használ annyi erőforrást, ha már a feladatkezelőbe vagy
2011. jún. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
semminek nem szabadna...csak a játék van megnyitva, és gondol egyet, belaggol, és beüt a katasztrófa :/
2011. jún. 21. 19:52
 3/8 anonim ***** válasza:
De nézd meg. Nem biztos, hogy a játék az.
2011. jún. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
maga a játék megy fel 700.000K és 1m K közötti memóriahasználatra...de nem értem miért, amikor előtte 10-15percig semmi baja
2011. jún. 21. 20:21
 5/8 anonim ***** válasza:
de ne a memóriát nézd hanem a cpu használatot!!!
2011. jún. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
megnyitom a feladatkezelőt, és a Folyamatok menüpont alatt lévő számokat néztem. Vagy rosszat néztem?
2011. jún. 21. 20:36
 7/8 VODKA0710 ***** válasza:

Igen, rosszat. CPU használat szerint rakd sorba a folyamatokat, nézd meg mi mutat legtöbbet.

Amúgy tünetileg hasonlít a Sality virusra (nekem is most volt vele gondom). Annyit tud, hogy random folyamatokon végtelen ciklusokat indít el, ami ugye CPU igényes. Szerencsére még csak 1 magot tud elfoglalni, tehát több magos gépen könnyebb megfékezni.

2011. jún. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
CPU használat szerint sorrendbe raktam, szintén a játéknál 99-98 között ingázott a szám....rémlik hogy régebben is volt már ilyen probléma, akkor épp windows reinstall soron volt, és vele együtt megoldódott a probléma, de ez a win annyira nem régi....tudsz valamit javasolni?
2011. jún. 22. 00:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!