Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átlehet konvertálni a 16:9-et...

Jujubas kérdése:

Átlehet konvertálni a 16:9-et teljes képernyős 4:9-be?

Figyelt kérdés
Letöltödtem egy filmet amit csak 16:9-ben tudtam megtenni és nagyon zavar. Az érdekelne hogy valahogy átlehet-e alakítani6konvertálni 4:9-be?
2011. jún. 25. 13:19
 1/3 legendavagyok01 ***** válasza:

Ha csak a gépen akarod ezt, akkor semmi probléma, minden normális lejátszóban be lehet állítani.

Én a VLC Playert használom.

Ha megy a film Videó/Levágás/4:3

Ilyenkor természetesen levág a jobb és bal részéről.

2011. jún. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De pl. a napokban ment eza film a TV-ben ésott nemvolt levágva a széle. És én CD-re szeretném kiírni.(
2011. jún. 25. 13:37
 3/3 legendavagyok01 ***** válasza:

Olyan nincsen. Ha 4:3-as filmet 16:9-en néz valaki, akkor jobbra-balra lesz fekete csík, vagy ha optimalizálják, akkor alul-felül lesz levágva.

A másik esetet már kitárgyaltuk.

Vagy nyújtva vannak a képek valamilyen irányba, de az torzulás, az arányok elcsúszásával.


Olyat már hallottam, hogy kétfajta felvétele volt egy filmnek (a kamerán is két téglalapot lát az operatőr, és tudja ellenőrizni, hogy a fedésben lévő területen rajta legyen a lényeg), de ez elég ritka lehet, hogy két méretarányban jusson el a nézőkhöz.

2011. jún. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!