Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Gép indításakor fekete a...

Gép indításakor fekete a képernyő és nem tölti be a windowst sem. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Amióta megvan az új gépem mindig sötét képernyővel indult, f1-et nyomtam és betöltött a windows fél perc múlva.Ha rosszul lett a gép lekapcsolva, akkor indításkor f1, majd enter lenyomása után töltött és elindult a windows.

Jelen pillanatban f1 megnyomása után ha entert nyomok mindig tölt egy másodpercet... megint megnyomom megint tölt 1 másodpercet, és így tovább... egy idő után (fél perc) már nem tölt semmit csak áll a gép fekete képernyővel és nem reagál semmire.


2011. jún. 27. 13:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

1) Telepítsd újra az operációs rendszert.

2) Próbálj live ubuntut.

3) Ha az első kettő nem jó, akkor hardverhiba.

Elsődlegesen: videókártya, kábelek, csatlakozók átnézése.


Várjuk a fejleményeket! :)

2011. jún. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az a baj a windowst sem tudom újrarakni, mert fekete képernyő és semmi más
2011. jún. 27. 14:49
 3/18 Gugu Gabor ***** válasza:
Na most ha jól értem a gép bebootol rendessen (power LED világít, HDD led villog) ép csak nem látod (gondolom a bios kiáll hibával mert különben nem kéne az F1) majd ha nyomsz egy F1-t akkor szépen a sötét képernyő eltűnik és szépen bejön a windows logo stb?
2011. jún. 27. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Eddig így működött igen, f1 lenyomása után bejött a windows de most f1 lenyomása után sem jön be. Én alaplap hibára, gondolok, neten azt olvastam, az alaplapból vegyem ki az elemet kb 10percre és tegyem vissza, ez nem segtett. Próbáltam még a Jumpert 1-2ről 2-3ra tételét, de így sem javult a probléma.
2011. jún. 27. 18:50
 5/18 anonim ***** válasza:
Tudomásom szerint akkor szokott ilyen történni, ha gyenge az elem a gépbe, akkor kell F1-et nyomni a POST-kor, mert nem tárolja az időt se, meg a BIOS beállításokat sem, így összekavarodhatnak a dolgok... szerintem próbálj egy elemcserét... (CR2032)
2011. jún. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam egy működő gép elemével, úgy sem jó:(
2011. jún. 27. 22:09
 7/18 anonim ***** válasza:

de most a fekete képernyő ez elég tág fogalom... amikor bekapcsolod a géped, ellenőrzési önteszt (POST) fut le, és minden gép esetében fekete a képernyő... az hogy F1-et kell nyomni nem egy szokványos dolog... betudsz lépni a BIOS beállítások közé? mert ha igen próbáld meg gyári beállítások visszaállításával (bár az elem kivétele, meg a jumperek átmozgatása is ugyanezt eredményezheti)


nézd az összes hardverelemet, hogy minden megfelelően van-e csatlakoztatva, procin hűtő megvan-e, forognak-e a ventik mindenhol, nem-e melegszik túl valamelyik alkatrész (esetleg a vastag portól) ilyenkor javasolt sűrített levegővel átfújni mindent... nem-e sípol a gép, esetleg nem-e lett megszakítva egy BIOS frissítés, Videókártya helyén van-e, nem-e mozog valamelyik bővítőkártya stb.


Lehet, hogy esetleg valamelyik hardver hibás, de ha a POST sem fut le sikeresen, akkor valamelyik fő hardverről van szó... milyen hibaüzenet jelenik meg a monitoron?

ez talán a legfontosabb...

2011. jún. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Biosba sem tudok belépni, ez a baj. Összeszereléssel nem tudom hogy volt e baj, másfél évig hozzá sem nyúltam a hardverekhez, magától meg nem csúsznak el az alkatrészek. Hibaüzenet meg semmi nincs.

Még egy dolog, kipróbáltam másik monitorral, ott se volt kép, és a monitor jelzőlámpája villogott, azaz úgy kezelte mintha nem lenne csatlakozva a géphez(ezért a fekete kép gondolom)

2011. jún. 27. 23:00
 9/18 anonim ***** válasza:

amúgy simán elcsúszhatnak az alkatrészek maguktól, én már láttam olyat nem is 1-et... bár azok ősrégi szar gépek, de előfordulhat :) pl: videókártyát egyszer jelzi, sípol hogy nincs, rányomok egyet az újammal, és már nem sípol, minden oké... ugyanez a RAM-nál is... de az új, jó gépeknél nem hiszem, hogy ilyen lehet...


A Speaker be van kötve a gépedbe? valószínű sípolni kéne neki ilyenkor... nem tudom milyen alaplapod vann, meg BIOS-od, de általában 1 hosszú síp az memória hiba, 1 hosszú 2 rövid pedig VGA kártya... általában ez a 2 leggyakoribb, az 1 rövid = normális állapotot eltekintve.. (de persze ez BIOS-onként eltérő lehet, nem biblia amit most mondtam, csak nagy gyakoriságba)

2011. jún. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Gugu Gabor ***** válasza:

Egyéb ötlet ha nincs kép de a windowsban már van a Monitor

véletlenül nem szabván DSU-os monitor van rákötve a videokártyára egy DVI átalakítóval?

Javaslom próbálj egy másik monitort

2011. jún. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!