Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a kedvenc...

Miért nem működik a kedvenc asztali témám Windows 7 Home Premium x64 rendszeren?

Figyelt kérdés
Szóval az XP-s asztali gépen az én felhasználói fiókomban be van állítva a kedvenc asztali témám, amely a Windows 9x rendszerekből származik. Apa vett nekem egy laptopot Windows 7 Home Premium x64 operációs rendszerrel. Nos, ezen is alkalmazni akarom az asztali témát. Ám mikor 2-szer rákattintok a témafájlra, ezt írja: "Ez a téma nem alkalmazható az asztalra. Válasszon másik témát." A mappában lévő többi asztali témával is ugyanez a helyzet. Miért van ez? És hogy tudom megcsinálni, hogy működjön? Ja, és mielőtt azt mondanád, hogy azért nem jó, mert 64 bites a Windowsom: leteszteltem a szimpla Windows 2000-féle klasszikus témát, és az működött, tehát ennek is működnie kéne. Válaszod előre is köszönöm!
2011. júl. 5. 15:17
 1/9 anonim ***** válasza:
Tehát ha jól értem XP theme-et akarsz ráerőltetni a Win 7-re? Esélytelen. Teljesen más motorra írták az ablakkezelést, grafikus motort, mindent. Az, hogy az effekteket lekapcsolod róla, más kérdés.
2011. júl. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De a táma klasszikus Windows stílusú lenne, és annak kell működnie Win 7-en...
2011. júl. 5. 15:43
 3/9 P.O.C. ***** válasza:

Még mindig nem érted? A témát amit használni akarsz nem a Windows 7 rendszerre íródott! Nem várhatod el a Windows 7 -től, hogy minden 10 évvel korábbi szoftvered működjön rajta!


Szedj le egy olyan klasszikus Windows témát, amit Windows 7 -re írtak (még beépítve is tartalmaz ilyeneket!).

Amúgy meg nem értem mi a bajod a Windows 7 beépített Aero témáival? Nagyon szépek, haladni kell a korral! Ennyi erővel akkor Windows 95 -öt is használhatnál... :)

2011. júl. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
De láttam egy videóban, hogy az a téma, amit leszedtem, Vistában működik, de nekem 7-ben nem... :-(
2011. júl. 7. 13:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy a téma mennyiben más, mint az alap Windows kinézet, de Asztalon jobb egérgomb / Személyre szabás. Ott be tudod állítani régi kinézetűre a Windows-t.

Utána Tálcán jobb klikk / Tulajdonságok / tálcagombok -> ott a legördülőben beállíthatod, hogy milyen esetekben vonja össze a tálcagombokat. Így beállítható, hogy ne csak az ikont lásd, hanem a szöveget is mellé.

És a Tálca kicsivé alakítható.


Így egész régi Windows-os lesz a felület, ha jól értem az írásod, az általad letöltött témára hajazó.


A háttérképet meg ugye módosíthatod.


Egyébként valószínűleg azért nem működik, mert 64-bites a Windows-od! :D

2011. júl. 7. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam így is, de nem működik. Valami ötlet?
2011. júl. 7. 14:06
 7/9 anonim ***** válasza:

Ilyenné alakítható:

[link]

2011. júl. 7. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szóval akkor próbáltad így. Nem ez a kinézet kell?



16 vagy 32 bites a téma-program? Ha 16 bites, akkor megvan a gond.

2011. júl. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
32 bites
2011. júl. 7. 14:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!