Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem működik a billentyűz...

Miért nem működik a billentyűzetem bekapcsoláskor?

Figyelt kérdés

Igazából, USB-s billentyűzetem és amikor bekapcsolom a gépet, akkor ki kell választanom hogy LINUX-t szeretnék-e elindítani, vagy WINDOWS 7-t. Mivel nekem az első helyen a Linux van utána még vagy 10 sor Linux frissítés és utána a 12. sorban a W7 így nem tudok rámenni, mert az billentyűvel működik.

Van ilyen USB hosszabítom (Analóggá alakítóm), rádugom az USB-s billre és bele az analógba de úgy meg mégjobban nem működik, mert a Linux az 1. a listámon és amikor bejön a Linux akkor a jelszót se tudom beírni, tehát ez meg felejtős. A W7-m az utolsó sorban vana listán.


Mit tegyek, hogy ha bekapcsolom a gépet, akkor működjön az USB-s billentyűzetem?


Remélem értelmesen leírtam a leírást, és nem bonyolult :-)


Köszi.


2011. júl. 8. 18:22
 1/7 mokkacsino ***** válasza:
A BIOSBAN kapcsold be az USB Keyboard funkciót. Valószínüleg ez Disableden áll.
2011. júl. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogy kell belépni a Biosba? Köszi.
2011. júl. 8. 18:32
 3/7 mokkacsino ***** válasza:

Újraindítod a gépet és elkezded nyomogatni a megfelelő billentyűt.

Ez a billentyű általában a következők valamelyike szokott lenni:

TAB vagy DEL vagy F2 vagy F10 vagy F12. Én mindegyikkel találkoztam már. Sőt volt ahol ENTER - el léptem be.


Az a lényeg, hogy még a LINUX választós menü előtt kell nyomogatni. Remélem sikerül.

2011. júl. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem sikerül :-(


Nyomtam én már midnent vagy 4x is, de 2x csak a Boot menü jött be, és még ott se működik a billentyűzet :-/

2011. júl. 8. 18:48
 5/7 mokkacsino ***** válasza:

Amikor újraindítod a gépet, akkor amíg sötét a képernyő már nyomogathatod lassan a gombokat.

Esetleg meg tudod mondani milyen alaplapod van?

2011. júl. 8. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Akkor nyomtam a gombokat. Az alaplapom a következő:

MB GBT S775 VM900M.....

2011. júl. 8. 20:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Az a gond, hogy amíg nincs az usb billentyű bekapcsolva bios-ban addig ott sem működik, amíg a Del billt nyomkodod. Kérj valakitől kölcsön egy ps/2-es bill-t amíg beállítod.
2011. júl. 9. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!