Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelentenek pontosan ezek...

Mit jelentenek pontosan ezek a BIOS beállítások? (sehol nem találtam részletes leírást)

Figyelt kérdés

CPU Ratio Setting

C1E Support

CPU TM Function

Execute Disable Bit

Intel SpeedStep Tech


2011. júl. 13. 21:35
 1/3 anonim ***** válasza:

Google használata luxus? Csak kismillió cikk van nemcsak a leírásukról, hanem pár prohardveres teszt is pl a c1e használatáról. Nembaj, kukásnak jó leszel...



CPU Ratio: CPU sebessége az fsb/ht/qpi-hez képest. Gondolom a szorzó.

C1E: Hlt parancsot küld a rendszer ha nincs load alatt. Energiatakarékosság.

Execute disable bit: Biztonsági védelem. Nem engedett memóriaterületről nem enged futtatni kódot.

Intel speedstep: Visszaveszi a terheletlen cpu órajelét.

CPU TM: Proci beépített hőmérőjét engedélyezed/tiltod.

2011. júl. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem kukásnak készülök és direkt leírtam a címben hogy részletes leírást nem találtam a Google segítségével, de egy hozzám hasonló laikus honnan tudja, hogy lehet e hátránya ha engedélyezem a C1E-t vagy a EDB-t.
2011. júl. 14. 11:23
 3/3 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj, de ha beírod a googleba hogy "c1e" az első oldal:

[link]


Gyakorlatilag elmagyarázza hogy mi ez, hogyan kell használni, mennyit spórolsz vele.


Ezekből nem lesz hátrányod semmi.

2011. júl. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!