Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mért nem bootol? Bios Beállítá...

Mért nem bootol? Bios Beállítások pedig jók. Vagy nem?

Figyelt kérdés

Verifying DMI Pool Data ..................

DISK BOOT FAILURE , INSERT A SYSTEM DISK AND PRESS ENTER



Mióta összeresztettem a másik vinymmal az új ezt csinlja ha egyedül van bent.


2009. nov. 7. 11:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha a másik vinyó is bent van, akkor megy rendesen? Mert ha nem, akkor egy vincseszter elhalálozást tippelnék meg.

Amennyiben "működik" a másik vinyóval, akkor szerintem két dolog lehet: Vagy valami beállítási (talán jumperelési (ha ide-s)) gond ilyesmi, vagy pedig azt tippelném még meg, hogy valahogy átkerültek a boot cuccok a másik vinyóra. Melyiken van egyáltalán a rendszer? Mert akkor szokott még ilyen hibát írni, hogyha nincs rendszer a gépen...

2009. nov. 7. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nos hát akkor elmagyarázom..:D 160-as vinyóra rátettem az új XP-m és a 40 gigásat félrerakatm, ha valami gond van ezzel , majd beteszem... egy jóideig enm kelettek azok az adtok amik rajta voltak , de tegnap, összeeresztettem a kettőt együtt, Jumperek szempontját nem néztem, de nálam ahogy ez szokás, CS-en volt mindegyik. Azóta a 160-as amin az a rendszer van amit használni kívánok, nem indul ( a 40esen is van rendszer, most arról írok ) . Ha egyedül indítom be ( Mindegy myilen jumppal, nem megy ) Disk boot failure jön... Ha mellékötöm a 40es mellé, akkor nem látja a partícióimat a 160-ason.
2009. nov. 7. 22:33
 3/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem.

A jumperelést én beállítanám rendesen, mert van olyan alaplap amelyik nem szeresse. Pl a munkahelyi gépem is vígan elrohangál, úgy hogy minden CS-re van nyomva, de pl az itthoni gépem, már nem szeresse. Itthon mindent be kell lőnöm a hierarchia szerint (PM, PS, SM, stb)

Lenne még egy tippem: felülírta az mbr-t a másik OS. Próbálj meg egy olyat, hogy berakod magába a 160-ast, aminek mennie kellene, aztán beteszel egy xp telepítőt, elindítod mintha telepíteni akarnál vindózt, de a legelső menünél telepítés helyett a Javítás opciót választod. Ekkor bejön egy DOS prompt, ott meg kell adni a Rendszergazda jelszavát (ez általában nincs beállítva, szóval simán csak entert nyomsz), ekkor hozzá fogsz férni a vinyóhoz egy DOS parancssoron keresztül. Futtass le a C: meghajtón egy dir parancsot, hogy lássad, kb megvan-e minden fájl, könyvtár, ami szükséges (boot.ini, ntldr, Windows mappa, stb). Aztán ha rendben találod a dolgot, akkor futtasd le a fixmbr parancsot (ez újraírja az mbr-t a C-n lévő OS szerint). Megerősítést fog kérni, azt erősítsd meg, aztán lefut, kiírja, hogy kész. Ezután az Exit paranccsal újraindítod a gépet és próbáld meg, hátha akkor elindul a szekér.

Ha ezután se megy, akkor tovább gondoljuk. :-)

2009. nov. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ó , köszi nekilátok a nagy jegyzetelésnek, utána meg a munkának. No meg keresek egy XP -cd-t :D:D:D:D:D Majd melássuk mi lesz az eredménye
2009. nov. 8. 10:03
 5/10 A kérdező kommentje:
nos, midnent leírtam, Még annyit hozzáfűzök hogy ma reggel egyedül beraktam a 160-ast és a BiOSba nézegettem a beállításokat, és ahol kilistázza, hogy mi van hozzácsatlakoztatva, nem jelezte ki a HDD-t
2009. nov. 8. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:
ja, ha nem látja a vinyót, akkor nem mbr hiba lesz. Próbáld meg a jumperelést. Rakd a 160-ast PM-re és rakd be csak magába, a másik vinyó nélkül.
2009. nov. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
így sem megy.
2009. nov. 8. 14:31
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát most mi legyen? :S
2009. nov. 8. 14:58
 9/10 anonim ***** válasza:

hát hallod.... akkor passz. Innentől máz azok a dolgok következnek, amihez egy másik számítógép is kell, hogy lepróbáld a cuccokat (kábel,vinyó, stb).

Merre laksz? Van egy kis szervizem itthon, bár most éppen fogytán vagyok a működő alaplapokból. xD Viszont szeretem a kihívásokat.. xD

2009. nov. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A 40 Gigással megy a gép, csak nem ezt kívánom használni mert nagyon lassú, régi normális hűtés nélkül nem megy. Anynira fontos adat enm volt rajta, majd veszek egy újat.
2009. nov. 10. 18:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!