Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az alábbi 2 mini notebook...

Az alábbi 2 mini notebook közül ti melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Először is: Tudom sokan egyből azt a választ adnátok, hogy egyiket sem. :) Mivel szinte semmit sem tudnak ezek a gépek, ám nekem szerintem egy ilyen is bőven megfelelne, mivel csak szövegírásra és wifis vagy mobilnetes böngészésre kellene.


Szóval a 2 link:

[link]


vagy a másik: [link]

ez ugyanaz, mint a második csak a leírás miatt csatolom ezt is, hátha itt írnak valami újat: [link]


Én nagyon nem értek hozzá, nekem kínai amit írnak :) Tudnátok tanácsot adni, hogy megéri-e egy ilyet vennem? Vagy van valakinek ezekkel a mini gépekkel kapcsolatban tapasztalata?


2011. júl. 14. 17:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Tyűűűű....hát nem akarok ünneprontó lenni, de én akkor sem használnám ezeket ha ingyen dobnák utánam.


Kijelző 800 * 480...utoljára kb 5éve láttam ilyet, hát azt senkinek nem kívánom hogy azon netezzen.


Memória is mindkettő típusban 128Mb...ez újfent a netezés ellen szól, egy mai böngésző pár oldal megnyitásával is minimum 3x ennyit fogyasztanak.


Windows CE 6.0 (a Windows 95-re hasonlít leginkább külsőleg, tartalmilag)...hát a külsőt még le is lehet sz.rni, de elég buta kis oprendszernek néz ki.


Processzorhoz igazán írhatott volna egy órajelet...ja jó megvan, 300Mhz...Ettől egyet telefonok is többet tudtak már vagy 8 éve.


Gondolom a 2Gb az a belső memória(nem ram)...nekem a 4Gb-s pendrive nem elég már lassan semmire.


Hát figyelj...nekem kb ilyen "erőművem" volt asztaliban úgy 10 éve...ami már akkor is bőven a gyenge kategória volt, ha nagyon türelmes vagy akkor el lehet vele nosztalgiázni ideig óráig, de nemhiszem hogy huzamosabb ideig használnád. Mellesleg ezek csak vmi kínai noname sz.rok, még garanciát sem kapsz rá. (végülis jól írtad neked kínai..hát azok is:D)


Nemtudom mihez hasonlítani ezeket a gépeket...kb oylan mintha a gyerekednek XBOX helyett egy Nintendo

64-et vennél a piacon.


Szerintem mindenképp gyújtsél még, és érdeklődj a mai/pár éves netbookok felől, mondjuk tuti többe is fognak kerülni.


De ha példát akarnék felhozni:

[link]

-33ezer jelenleg

-Asus egész jó márka, 1 év gari még ígysem túl sok, de legalább nem noname kacat.

-900MHz proci még mindig gyengus, de azzal ami neked kell megbírkózik

-1Gb memória (Xp oprendszer mellett elviselhető)

-jobb felbontás

-160GB HDD...azis bőven elég egy ilyen gépre


vagy itt egy MSI, jobb procival gari nélkül:

[link]


Nem azt mondom h ezt vedd amit linkeltem, hanem ez csak egy példa hogy teljesítményben inkább ez az "alja", ettől lentebb nem is nagyon éri meg sztem próbálkozni netbookokkal.

2011. júl. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hűű, köszönöm szépen az őszinte válaszodat :D valóban érdemesebb lesz azt hiszem gyűjtögetni még egy komolyabb gépre :)


Na találtam még egy hasonló gépet, ez mintha talán egy fokkal jobb lenne. Vagy nem? :D


[link]

2011. júl. 14. 18:39
 3/3 anonim ***** válasza:

Már amennyiben lehet komoly gépnek hívni egy netbookot, de mindenképp maradj a márkásabb dolgoknál, erre is amit most találtál alig vállalnak garanciát is, meg nagyon noname a cucc, és igazából ezis pont ugyanannyira béna mint az előzőek.


Itt mindenképp valami nagyobb nevű cuccot kell nézni (Dell, Toshiba, Acer, Asus...satöbbi, mindekképp jobbak egy noname gépnél).


Szerintem mindenképp gyűjts még hogy legyen egy 30-40-50 ezred rá, és jól nézz körül a használtak között is, de ezek a 15-25ezres gépek csak pénzkidobást jelentenének.

2011. júl. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!