Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet Ubuntu 11. 04...

Hogyan lehet Ubuntu 11. 04 alatt visszaállítani?

Figyelt kérdés
Elkezdtem a compizzal babrálni, aztán mintha lefagyott volna, összecsúsztak az ablakok. Restart, amikor bejött a képernyő csak az egerem volt meg. Működik az ubi, de semmit nem tudok előhozni belőle, mivel semmi nem látszik, minden eltünt, csak mappát tudok létrehozni, meg forgatni 3d-ben a képernyőt.
2011. júl. 18. 09:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Indítsd újra a géped! Indítsd el recovery módban, ott válaszd ki az indítás csökkentett grafikus módban, töröld le a videókártya illesztő zárt drivert, és sztem a CCSM-et is. (Compiz config setup maneger) Aztán restart normálisan:) Aztán újra fel a zárt meghajtót, utána sztem működni fog.


Ha nem, akkor pedig: [link] :)

2011. júl. 18. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Hogyan lehet törölni a CCSM-t? Még 1 napja használom a linuxot.
2011. júl. 19. 10:25
 3/19 A kérdező kommentje:
Oké, megtaláltam :P
2011. júl. 19. 10:32
 4/19 anonim ***** válasza:
Sikerült visszaállítani megfelelően?:)
2011. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Igen, reinstall :)

A compizt pedig nem szedem le többé.

2011. júl. 19. 16:04
 6/19 A kérdező kommentje:
még egy kérdés, hogyan tudok programot installálni, töltöttem le egyet a netről, de amikor elindítom azt írja ki, hogy az automatikus futtatás nincs telepítve.
2011. júl. 19. 16:17
 7/19 anonim ***** válasza:

Telepíteni szoftverközponttal érdemes. Majd késöbb lesz olyan, hogy csak futtatható állományokat töltesz le, akkor majd be kell állítanod, hogy engedje futni. Ekkor a letöltött fájlra jobb egér-> tulajdonságok-> a fájl végrehajtása programként.

Ubuntuban a telepítés ún. csomagfájlokkal történik amiknek .deb kiterjesztésük van.

Ha külsős programot akarsz telepíteni akkor ezeket kell keresni, vagy más Linux disztrókhoz való csomagokat, és azokat átkonvertálni deb-be:)

2011. júl. 19. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem jutottam közelebb. A szoftverközpont az más, onnan töltöttem már le dolgokat. Van egy letöltött progrim, direkt miatta szereztem be a linuxot, de nem tudom elindítani az instalját. deb kiterjesztést sehol nem találtam. Hogy lehet átkonvertálni debbe?
2011. júl. 19. 16:46
 9/19 anonim ***** válasza:
Mi a program neve! Hátha tudok segíteni!:)
2011. júl. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Amúúgy a compiztól sem kell félni, legyél bátor, az ubuntunak egy elég erős közössége van magyarországon, és szívesen segítenek:)


[link]


A linuxnak pont ez a mozgatórugója, hogy közösségi!

2011. júl. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!