Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudjuk bekapcsolni...

Miért nem tudjuk bekapcsolni a számítógépet?

Figyelt kérdés
Elindul a számítógép és csak írások vannak.Megpróbáltam cd-ről indítani a biosz rebdszeren keresztül de nem sikerült.Azt írja hibás cd-rom.újraindítás ctrl+del+alt.ennyi!
2011. júl. 25. 17:35
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
A másik szobában van ez a gép.Még azt hozzáteszem az összerakott gép.Aki tényleg ért hozzá csak az írjon.Köszi
2011. júl. 25. 17:36
 2/19 anonim ***** válasza:

Milyen írások vannak??

Minek a hatására történt ez?? Mi válthatta ki szerinted?

Mit csináltál legútóbb?

CMOS resetet próbálj meg.

2011. júl. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
BIOs-ba minden jól be van állítva? egyáltalán bevan állítva a winchester bootolása? esetleg a cd-t írd ki újra a leg lassabb írással, egyáltalán áram is van a winchesterben? Mert volt haver aki fél napig nem tudta bekapcsolni rendesen a gépet és amikor átmentem csak annyi volt a baj hogy a csatlakozó nem volt teljesen bedugva-.-' :D Kívánom hogy csak ennyi baja legyen :D
2011. júl. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Na itt vagyok csak ilyen 3 percek híján jön be minden!Bekapcsolom a gépet elkezd tölteni.Várok pár percet.Tovább valami vagyis hát a szokásos.Utána megjelenik legalul, hogy BOOT FROM CD/DVD:

ISK BOOT FAILURE,INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER.


Entert nyomok.Utána pedig várok megint pár percet aztán megint ez a kiírás de ez már felül és csak ez a kiírás BOOT FROM CD/DVD: ISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER


Féléve van meg az a gép és eddig semmi baja nem volt szóval a boot meg ilyenek biztos jól voltak beállítva.vagy nem tudom de eddig jó volt. Eddig még a biosba sem nyúlt bele senki csak én amikor onnan tudtam csak újratelepíteni az operációs rendszert.windows 7 volt rajta én pedig xp-t raktam rá sp3.Esetleg lefényképezzem vagy ilyesmi?

2011. júl. 25. 18:11
 5/19 A kérdező kommentje:
Hogy minek a hatására azt nem tudom.Anyu facebookozott rajta.(attól nem romolhat el)szerintem. éjszakás voltam.anya megakarta nézni az e-mailokat és kérdezte miért nem indul reggel amikor jöttem haza.Nem tudom mi az a Cmos reset. :-(
2011. júl. 25. 18:17
 6/19 anonim ***** válasza:

Az már érdekes, ha pár percet kell várni a bootnál. Csak akkor küldj képet, ha nem megterhelő.

Asztali gépről van szó?

Biztonságért ellenőrizd le a beállításokat a biosban, esetleg reset factory default.

Ja és tegyél be valami olyan CD-t, amiről régebben sikerült bootlni, esetleg többet.

A drótok ellenőrzése pl szintén egy jó ötlet.

2011. júl. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Mugen ***** válasza:
100%
Hát merevlemeznek meg kellene nézni a táp illetve adatkábelét. Ha ezekkel nincs gond, akkor előfordulhat hogy sérült a boot sector, vagy az egész merevlemez tönkre ment. Meg kellene nézni hogy egyáltalán a bios felismeri e az eszközt. Ha felismeri akkor még van remény, ha nem akkor mivel fél éves a gép, szerintem vidd vissza a vinyót, mivel még garanciásnak kell lennie.
2011. júl. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Annyira nem értek a bioshoz csak annyit hogy cd-ről indítsam.Próbáltam de azt írja lemezolvasási hiba.reset factory azt hol találom a bioszon belül és mit állítsak rajta? Csináltam képeket de mostmár nem azt írja.valamiért megint a lemezolvasási hibát írja pedig most vissza van állítva a bioszba.
2011. júl. 25. 18:34
 9/19 A kérdező kommentje:
A gép nem bolti hanem úgy rakták össze.
2011. júl. 25. 18:35
 10/19 A kérdező kommentje:
Ja igen és asztali gépről van szó :-)
2011. júl. 25. 18:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!