Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most lett laptopom, ami tud...

Most lett laptopom, ami tud DVD-t írni és olvasni is. Szerintetek megérné az összes kedvenc filmemet és sorozatomat letölteni és kiírni DVD-re?

Figyelt kérdés
2011. júl. 26. 12:28
 1/8 legendavagyok01 ***** válasza:

Hát attól függ, mennyi az az annyi.

Nekem két külső merevlemezen van az összes film, amit szeretek, innen bárhol tudom nézni, gépen, médialejátszón, usb-s dvd-n.

Azért nekem is van néhány sorozat kiírva dvd-n, mert azért egy százvalahány részes sorozat egy részére igen ritkán van szükség.

2011. júl. 26. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
elég jó gép,és gyorsan tud tölteni,na mármost azon gondolkodom,hogy megéri-e a sorozatokat és filmet kiírni,hisz DVD-n megvenni drágbább,mint ha kiírnám...Vagy tévedek?
2011. júl. 26. 12:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tök felesleges.


Régebben énis kiírkáltam, aztán sosem voltak kéznél, így többnyire újra letöltögettem.


Ha nagyon le akarod szedni, akkor vegyél egy megbízható külső merevlemezt 1,5-2TB-s merevlemezeket már 20k alatt kapsz, és összességében többe kerülne kb dvd-re kiírni.

Nem is beszélve arról, hogy az egy fél élet mire kiírsz minden dvd lemezt (hacsak nem a legnagyobb sebességen írod, akkor meg hamar tönkremegy)


Lényeg hogy ha nagyon azt akarod hogy kéznél legyen akkor külső merevlemez kell.

2011. júl. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, csak a legfontosabbakat. Mondjuk az én laptompomnak szar a CD-írója, meg amúgy is lassan olvasna, ezért sosem írok már DVD-re :S A legfontosabb sorozatokat gépen tartom.
2011. júl. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
a gépen nagy helyet foglalna
2011. júl. 26. 13:02
 6/8 A kérdező kommentje:
és ha tömörítem commanderrel?akkor sem foglal nagy helyet?
2011. júl. 26. 13:02
 7/8 legendavagyok01 ***** válasza:
Mivel valószínűleg eleve tömörített formátumú filmeket nézel, ezért nem lehet tömöríteni minőségromlás nélkül.
2011. júl. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 lindmayer ***** válasza:

ha több száz gigáról van szó akkor érdemes külső vinyót venni, mert gyorsabban ráteszed, mindig készen van, és ráadásul olcsóbb mint ha DVD-t vennél: [link]

15000 forint ez durván 990 GB-nyi adat egy DVD-re 4,5 gb-ot tudzs tenni 990/4,5=220 ennyi lemezre lenne szükséged, hha 50 ft-ért tudod venni darabját, akkor 11 ezer forintot költöttél lemezre. Ennyi írást meg egy író sem viseli el, azt is kell venned

vagyis hosszú távon megérné egy küső vinyót venni

2011. júl. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!