Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Most vettem új gépet, de néha...

Adri0506 kérdése:

Most vettem új gépet, de néha azt csinálja ha bekapcsolom, hogy nem tölt be. Csak kiírja, h ASROCK. Meg a boot menü. és pittyeg. Mi baja lehet? Néhány alkalommal meg tudtam úgy oldani, h újraindítottam. Adri

Figyelt kérdés
2011. aug. 3. 17:09
 1/6 P.O.C. ***** válasza:
A le tudnád írni, hogy hányat pittyeg, és milyen hosszan az sokat segítene.
2011. aug. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kettőt pittyeg röviden,egymás után,majd kb.30 másodperc elteltével újra kettőt.Azután megpróbálja újraindítani magát,de valami ellenőrzésbe kezd(gondolom én)...és megint a boot-ról ír valamit angolul...
2011. aug. 4. 12:06
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

AMI BIOS:

------------------------

2 rövid. Probléma van a RAM-memóriával. Indítsa újra a gépet! Ellenőrizze a memória moduljait!


AWARD BIOS:

----------------------------

2 rövid hangjelzés. Jelentéktelen problémák adódtak. A BIOS felkínálja a CMOS Setup indítását, mely során kiigazíthatjuk az eltárolt hibás beállításokat. Ellenőrizze az adattároló és az alaplap közötti szalagkábel megfelelő csatlakozásait!


Nem tudom neked melyik van. Úgy emlékszem az ASRocK az AMI -t használja.

2011. aug. 4. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
De már a múltkor újraindítással sem jött be semmi.Akkor szétszedtem,megmozgattam a kábelokat.és azután helyre jött.
2011. aug. 5. 06:38
 5/6 P.O.C. ***** válasza:
Nos igen, ezért nem veszek én soha se magamnak, se másnak ASRock -ot. ;)
2011. aug. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Az előző gépemben ASUS volt,de az meghalt...:S:S
2011. aug. 6. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!