Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha törlök néhány mappát,...

Ha törlök néhány mappát, képet az a lomtárba megy. Ha a lomtárból is kitörlöm akkor hova tűnnek azok?

Figyelt kérdés
Egyszerűen csak megsemmisülnek?Vagy ha a vírusírtó kiírtja/kitörli a talált vírust akkor a vírus hova kerül a gépből?! Ezen sokat agyaltam... Tudom hogy h*lye kérdés,de nem vagyok nagy számítástechnikai zseni ilyen téren. 15/F
2011. aug. 7. 00:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Megmarad ugyanúgy a merevlemezen, csak a windows nem látja többé...


Tehát hiába hiszed azt, hogy már nincs meg az a fájl, bizonyos programokkal helyre lehet állítani, de csak addig, míg felül nem írod a fizikai helyét a merevlemezen.

2011. aug. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
6%

Amit a lomtárból törölsz, az végképp megszűnik.


Hogy hová tűnik a gépből? Ugyanoda, ahová a füzetedből a kiradírozott írás (nem a grafit, hanem maga az írás). MEGSZŰNIK.


Pedro

2011. aug. 7. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
6%

00:22


Szerintem ne bonyolítsd, nem véletlenül nem kezdtem bele ilyenekbe. Aki ennyire "távol van" a géptől, annak úgyis hiába mondod, csak összezavarod vele...


Pedro

2011. aug. 7. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

00:24


Milyen szerény vagy, biztos ezért dobtál fel kapásból egy ilyen "jó" példát...

2011. aug. 7. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Pedro, attól még hogy a kérdező nem ért a dologhoz vagy csak nem hallott még róla hogy hogyan történik, nem kell egyből hülyének is nézni.

Ha már érdekli a téma és rákérdezett, akkor is inkább írd le neki szájbarágósan vagy nagyon lebutítva a dolgot, mint hogy egy fals információ maradjon meg benne.


Amikor a lomtárból is törlöd a fájlokat, az ott marad a merevlemezen, csak kap olyan állapotba kerül, hogy bármi szabadon felülírhatja, és a rendszer nem látja többé azt a területet foglaltnak, azaz szabadon feltöltheti új adattal. Ettől függetlenül azok az információk ott maradnak egészen addig, amíg ténylegesen felül nem íródnak. Ezt használják ki azok az adatmentő programok (és cégek), amik képesek visszakeresni és visszaállítani olyan fájlokat is amiket már a lomtárból is töröltél, de a merevlemezen nem íródtak felül.


Ha ezt a kérdező nem érti meg, az már legyen az ő problémája, akkor sem kellett letudni annyival hogy az mindenképpen eltűnik és megszűnik, mert hülyeséget beszélsz.

2011. aug. 7. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Pedig nem szűnik meg. Egy segédprogrammal (például GetDataBack) minden további nélkül visszaállítható. Ugyanez nem mondható el a kiradírozott írásról.
2011. aug. 7. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az előttem szóló gyönyörűen leírta.
2011. aug. 7. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ok,köszönöm,most már értem
2011. aug. 7. 00:45
 9/14 anonim ***** válasza:
46%

OK IGAZATOK VAN. Így gondoltátok?


A lomtár az egy speciális könyvtár a merevlemezen. Ha egy állományt törlünk egy egyéb könyvtárból, akkor az csak átkerül a lomtár könyvtárba. Ha viszont innen törlünk egy állományt, akkor a következő dolgok történnek például egy FAT32 lemez esetén:


Az úgynevezett directory táblában az állomány nevének első betűje felülíródik hexadecimális E5 értékkel. Az operációs rendszer innen tudja, hogy ez a bejegyzés mostantól szabad, tehát szükség esetén felülírható. A directory bejegyzésben az első szektor száma, valamint az állományhossz értéke változatlan marad. Szintén változatlan marad a FAT (File Attributum Tábla)-ban az állományt alkotó szektorok foglaltsági lánca is (ez mondja meg, hogy az állomány egyes szektorai milyen sorrendben követik egymást).


Ekkor még speciális programok (mint például a már említett GetDataBack) vissza tudják állítani a törölt állományt, hiszen megtalálják a hexa E5 bejegyzést, és az visszaírható akár az eredeti betűre is. Ilyenkor az állomány hiba nélkül eredeti állapotba visszaállítható.


Amennyiben viszont az operációs rendszernek szüksége volt akár a könyvtár bejegyzésre (azaz felülírta például egy új állomány névvel), az állomány többé nem állítható vissza. Szintén felszabadításra kerül a FAT-ban az állomány szektorainak lánca is, ami azt jelenti, hogy innen kezdve az operációs rendszer az egyes szektorokat is felülírhatja szükség esetén. Ekkor már a szektorok egymásutánja sem állítható helyre.


Nem FAT alapú (tehát például NTFS) merevlemezek esetén kissé más a helyzet, mivel ezeket az operációs rendszer máshogyan kezeli. Itt nem találunk FAT-ot, hanem a szektorok egymásutánja egy speciális láncként, adatként kerül tárolásra. Az állomány törlésekor a teljes név megmarad, csak a könyvtár bejegyzés (felhasználó által nem látható) flagje jelzi a törölt állapotot - ez tehát csak egy logikai törlés.


Amíg az operációs rendszer fizikailag nem törölte az állományt, az még visszaállítható, például a GetDataBack-kel. Ha viszont szükség van a szabad helyre, az operációs rendszer egy lépésben felszabadítja az állomány bejegyzést, a szektorlánc-leírót, és az állomány szektorait is. Innen kezdve az állomány semmilyen módon nem állítható helyre.


Gondoljátok, hogy a kérdező mostmár tudja, hogy hová tűnnek a lomtárból a törölt állományok?


:-D Pedro

2011. aug. 7. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

00:34


30 éve foglalkozom számítástechnikával. Talán ezért találtam ilyen "jó" példát.


00:36


Nem néztem hülyének. Ha egy doboz gyufát beleejtek a wc-be, az elveszett - és nem kezdem magyarázni, hogy tulajdonképpen ki lehet ám venni, és megszárítani...

Egy átlagos felhasználó sem használ GetDataBack-et.


"Ha ezt a kérdező nem érti meg, az már legyen az ő problémája"

Aha, értem...


00:37


Hát éppen a kiradírozott írás is visszanyerhető, de ebbe már tényleg ne menjünk bele.


ÉS MOST én is kérdeznék:


Vajon hova tűnik egy lomtárból törölt kép MARADÉK RÉSZE, ha egy KISEBB képpel felülírom?


Pedro

2011. aug. 7. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!