Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség a netbook és a...

Mi a különbség a netbook és a notebook között?

Figyelt kérdés
2011. aug. 17. 08:48
 1/4 urimate ***** válasza:

A netbook teljesítménye jellemzően kisebb, mint a notebook-é, kicsi a kijelzője (max. 11" általában), általában nincs benne optikai meghajtó.


Előnye, hogy kis méretű, hordozható, könnyű, hosszú az egy feltöltéssel elérhető üzemideje és olcsó (egy notebookhoz képest, de szerintem az ár-érték arány elég rossz).

2011. aug. 17. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megelőzött az első, én is ezt akartam írni. Talán még annyival kiegészíthető, h inkább netezésre ajánlott, mert kevés a háttértára, kicsi a processzora, stb.
2011. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A netbook olyan kicsi (9-10 inches képernyő-átmérőjű), a notebookhoz hasonló kialakítású számítógép, melynek teljesítménye internetezésre elegendő.

[link]



A notebook és a laptop angol eredetű szavak, és az informatikában a hordozható személyi számítógépeket takarják. Ezek teljes értékű PC-k, az asztali változatokhoz képest a lényegi különbség a kompakt formai kivitelezésben és a hordozhatóságban rejlik.

[link]

2011. aug. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Netbook valóban méretében, és felépítésében különbözik notebook társaitól. Vannak azonban 12'-es netbookok is, jellemzően már angyobb számolási kapacitással is.
2011. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!