Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mégis mi a különbség a netbook...

Mégis mi a különbség a netbook, notebook, subnotebook, lifebook és macbook közt?

Figyelt kérdés
A 18. szülinapomra szeretnék egy mini laptopot, 10-12"-os kijelzővel, ezért elkezdtünk keresgélni a szüleimmel , de én már nem tudom követni és megérteni a típusok közti különbséget. Valaki el tudná röviden magyarázni ? Előre is köszi!
2011. szept. 17. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Google a barátod, Wiki meg a barátnőd.

2011. szept. 17. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hülye, ott is kerestem de engem nem a tudományos blabla érdekel az UTP-ről meg az SSD meghajtóról meg ilyesmi, mivel nem értek hozzá. Azért kérdezem itt, hogy valaki konyhanyelven mondja el nekem a lényegi különbségeket. De amennyi erőt belefektettél, hogy minden wikis oldalt megkeress és belinkelj, akár le is írhattad volna magad...
2011. szept. 17. 10:26
 3/10 A kérdező kommentje:
Különben pedig ennyi erővel szinte minden kérdésnél odaírhatnád hogy google a barátod, mert ilyen alapon teljesen felesleges a gyakorikérdések létezése. De képzeld, az emberek okkal jönnek ide. Ha nem tetszik , menj és lógj a wikipédián.
2011. szept. 17. 10:30
 4/10 anonim ***** válasza:
54%

Idézek belőle:

- netbook: A netbook olyan kicsi (9-10 inches képernyő-átmérőjű), a notebookhoz hasonló kialakítású számítógép, melynek teljesítménye internetezésre elegendő, de nem lehet rajtuk erőforrás-igényesebb programokat (pl. modern videojátékokat futtatni). A legolcsóbb ilyen gépek körülbelül feleannyiba kerülnek, mint a legolcsóbb notebookok. Tömegük körülbelül 1-1.2 kg körül van.


Ez ha tudományos akkor nekem már egyetemre kellene járni.

2011. szept. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ügyes vagy, találtál pár sort amit mindenki ért! Már csak egy kérdésre válaszolj nekem: Szerinted az az kérdésem, hogy ki tudna belinkelni nekem pár oldalt? Vagy az hogy ki tudná elmagyarázni hogy mi a különbség a gyakorlatban és hogy milyen tapasztalatokat észleltek, melyiket éri meg megvenni és hasonlók?


Nagyon egyszerű, zsenikém, ha nem akarsz válaszolni a megadott kérdésre, maradj csöndben. Nem linkeket kértem, hanem válaszokat. Menj és csinálj valami hasznosat ahelyett hogy itt kötözködsz.

2011. szept. 17. 11:42
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Erősködj csak kérdező, és a végén itt hagy mindenki, mert lusta vagy még olvasni is.

Ha a Wikipédiás szövegekkel nem boldogulsz, akkor mondd el egy eladónak az igényeid, és ő majd rádsóz egyet.

Ez van.

G.

2011. szept. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Áruld már el nekem, szerinted mire való ez az oldal? Az itt lévő kérdések 80%-ára meg lehetne találni a választ ha beütnénk a google-be de az emberek mégis itt kérdeznek és normális válaszokat kapnak. Nem értem, miért kell ezen a kérdésen problémázni.
2011. szept. 17. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Pontosan...az emberek 80%-a LUSTA/BALF@SZ ahhoz hogy google-t használjon, ami elsőre kidobná amit keres, ezért inkább jön ide és megkeresteti mással, a maradék 20% kérdésre azt mondom hogy tényleg olyan amire ki kell fejteni a választ.


De hogy a kérdésre is válaszoljak, gondolom 10-12" kijelzővel nem kemény dolgokra használnád, szóval elég egy netbook.


Röviden sztem:

Netbook...kicsi laptop, gyengébb hardver, filmnézés, netezés a célja, illetve elég nagy időtartamot bír akksiról, és hordozható...70-80k körüli ár.


Notebook, nagyobb teljesítmény, akár játék/munka is, persze nagyobb ár, 100-tól felfelé alap, jobbak mondjuk 180-200k-tól.


Subnotebook, ezt gugliztam:

A subnotebook abban különbözik a netbookoktól, hogy alapvetően nagyobb a kijelzője (többnyire 12 col, 1280x800 felbontással), izmosabb hardverek kerülnek bele, minőségibb az anyagfelhasználás (alu, magnézium), és az akku több cellájának köszönhetően üzemideje hosszabb, mégsem növekszik a súlya jelentősen.

Kb laptop-netbook közötti terület, bár amiket láttam baromi rosszul összeállított konfigok voltak.


Lifebook: Fujitsu siemens terméke, pl ez:

[link]

szintén netbook-laptop közötti kategória.


Macbook, nemtudok róla infókat, nem tellik rá nekem.

[link]

2011. szept. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ha ennyire bosszant, hogy az emberek itt kérdezősködnek, mit keresel itt?


Köszönöm a választ.

2011. szept. 17. 15:51
 10/10 anonim válasza:

Na jó. Elmagyarázom:

Netbook: Kicsi laptop, tíz tizenkét inches képernyővel, Windows platform, netezésre meg ilyesmikre jó csak. Olcsók.

Subnotebook:13-14 inch körülni laptopok. Ugyancsak a fentiekre jók, kicsit nagyobb képernyővel, tudással.

Lifebook: Siemens márkától jön, egy fajta Notebook.

Notebook: Laptop. 14-18 inch körül van. Windows, Linux ,Ubuntu etc.op. rendszerrel, közülük lehet válogatni.

Macbook: Apple Inc. (www.apple.com)-tól rendelkező.A LEGJOBB LAPTOPOK A VILÁGON. Drágák, de MAC op. rendszerük van.Az anyag is tökéletes.


-Melyiket vegyem?-Ha minőséget akarsz akkor MACBOOK Pro, Air-

Ha olcsót akkor Dell.

2012. okt. 1. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!