Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért akar a gépem állandóan...

Miért akar a gépem állandóan biztonsági mentést csinálni?

Figyelt kérdés

Először is bocs, ha rossz kategória, de alig értek a számítógépekhez.

Szóval mostanában (kb. másfél-két hete) kaptam új laptopot, eredeti Windows 7 Home Premium van rajta gyárilag, márkája Samsung. Első használatnál is lett biztonsági mentés készítve a C meghajtóról, és később ahányszor bekapcsoltam, mindig kidobta, hogy készítsek biztonsági mentést a C meghajtóról a D-re, blablabla. Azt is megcsináltam biztos, ami biztos alapon... Kb 40 GB-t foglal el. De azóta minden bekapcsolásnál kéri tőlem, hogy csináljak bizt. mentést. Mégis minek? Soha nem végzek nagy módosításokat, csak aktiváltam rajta alap programokat, letöltök egy-egy képszerkesztőt, meg nyitok új Word dokumentumokat... Akkor minek akarja másolni magát újra és újra, ha egyszer el van mentve? Tudom, mennyire fontos, de hát már megvolt, kétszer is, akkor mi baja? :O Vagy magyarázzátok el, mire jó ez, nem értek hozzá, csak azt látom, hogy tök fölöslegesen van 2x lefoglalva ugyanaz a hely azonos adatokkal mindkét meghajtón. Ez eddig oké, ha történne valami, de ezt miért akarja nekem többszörösen csinálni?


2011. aug. 21. 02:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Tudtommal, ha többször visszautasítod a biztonsági mentést, akkor leszokik róla. Én legalábbis ezt tapasztaltam a 7-nél, ha ugyanarra a kérdésre többször egyformán válaszolsz, akkor belenyugszik, és nem zaklat tovább. Ám ha mégis, nyomj neki egy "Mégse"-t. Ha nem igazán értesz a géphez, akkor nem érdemes biztonsági mentéssel pocsékolni a helyet, mert azért baj esetén azt vissza is kell tudni állítani. Inkább a fontosabb dolgokat gyűjts pendrájvon, és ha összegyűlt annyi, írd ki lemezre
2011. aug. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én kikapcsolom mindig. Control panel-administrative tools-services-es windows backup.



Service status-stopped

Startup type-disabled

2011. aug. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm a válaszokat.

Én nem étek hozzá, de ha esetleg történne valami (remélhetőleg nem fog), abban az esetben meg tudják nekem csinálni páran, csak azért írtam, mert félek belenyúlni a beállításokba.

2011. aug. 21. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!