Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Dvd-audio-t szeretnék lejátszh...

Dvd-audio-t szeretnék lejátszhatóvá tenni sima asztali dvd-lejátszón. Ehhez kérnék segítséget. (konvertáljam-e, átnevezzem-e a dvd-audio fájlokat vagy esetleg van más lehetőség is? ) köszönöm.

Figyelt kérdés
2011. aug. 23. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt a formátunot lejátsza a sima asztali lejátszó. Tehát semmit nem kell változtatni,csak a megfelelő írásmódot kiválasztani.
2011. aug. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
konkrétan már egy kicsomagolt iso fájlt szeretnék kiírni: ugye megtalálható benne BUP,IFO,VOB fájlok és AOB hangfájlok. úgy tudom az AOB fájlokat egy sima asztali player nem tudja kezelni. (ISo-ként írtam ki először az egészet dvd-re, de nem vette be a lejátszóm) De ha tudsz egy írási-módot javasolni, azt megköszönném.
2011. aug. 23. 13:03
 3/6 anonim ***** válasza:
Isoba nem jó. Amit kaptál fájlokat,azokat kell kiírni a lemezre. Ezt válaszd: Dvd írása előkészített mappából. Nem tudom,hogy milyen íróprogit használsz,de nem hiszem,hogy lenne különbség köztük ilyen téren. Nekem jó szokott lenni.
2011. aug. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem isoba írtam ki először, hanem iso volt már eleve a fájlformátum amit a dvd-re írtam, tehát elvileg ha a kibontott iso fájl tartalmát írnám fel dvd-re ahogy te javasolod, ugyanott volnék nem? szerintem igen. de kiírhatom dvd-videoként is a neroval a már kicsomagolt iso tartalmát, ha erre gondolsz.

De szerintem hasztalan lesz mer a sima asztali dvd lejátszók nem kompatibilisek a dvd-audioval (ahhoz elvileg egy spec dvd-audio player kéne).

ezért is érdekelne hogy te hogy tudtad azt elérni hogy a szabvány dvd-audio-t - [link] - mezei asztali playeren lejátszd...

2011. aug. 23. 14:24
 5/6 anonim ***** válasza:
Van egy iso fájlod igaz? Ezt,ha kicsomizod kell lennie benne egy VIDEO_TS meg egy AUDIO_TS mappának. Ezekben van a már általad is felsorolt BUP,VOB... fájlok. Megnyitod,hogy dvd írása előkészített mappából és húzd bele a video_ts meg az audio_ts mappát,aztán írás. Nekem műkszik. De,ha így csináltad és nem jó,akkor passzolok.
2011. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
persze, sima dvd video formátumnál ez működne is, de a DVD-AUDIO formátum az más. ott az audio ts mappában vannak az AOB zenei fájlok amit se a nero se az asztali gépek nem ismernek fel, ez itt a gond. (arról nem is beszélve hogy a video ts mappa tök üres) mindegy, azér köszi a segítséget.
2011. aug. 23. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!