Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Meg tudom tanulni valaha is a...

Meg tudom tanulni valaha is a 10 ujjas gépírást?

Figyelt kérdés
A saját technikámmal (nem 10 ujj használatával) gyorsan tudok írni. Nem egy beadandót elkészítettem már, illetve 2 szakdolgozatot is, szóval nagy mennyiséget gépeltem már be. Most meg kellene tanulnom a 10 ujjas gépírást, de egyszerűen nem áll rá az ujjam. Kitartással és az elejétől kezdve rá áll valamikor is az ujjam a megfelelő betűre?
2011. aug. 25. 15:21
 1/3 anonim ***** válasza:

Sokkal nehezebb egy berögzült gépelésről áttérni a szabályosra, mintha 0 tudással kezdenél neki.

Sok gyakorlás szükséges hozzá, hogy át tud állni a 10 ujjas kéztartásra, és a betűk más ujjal való leütésére mint amit megszokták.

Iskolákban általában egy év alatt, heti egy órával meg lehet tanulni normálisan 10 ujjal vakon gépírni. Ha szerzel egy könyvet, napi egy óra gyakorlással és tanulással szerintem 1-2 hónap alatt át tudsz állni, de ahhoz tényleg akaraterő kellesz, hogy a már reflexből való billentyűleütést te megálld és kényszerítsd magad arra hogy egy másik (gyengébb) ujjal csináld.

2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem nehéz megtanulni, de az tény, hogy ha van már egy technikád, akkor nehezebb.

Csak gyakorlás kérdése az egész.

2011. aug. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mi suliban tanultuk, az első félévben kellett elsajátítanunk a technikát, utána már csak különböző levél- és dokumentumformákat tanultunk. 2 évig futott a tárgy.
2011. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!