Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Jobban meríti a netbook...

Jobban meríti a netbook aksiját, ha beteszek 1 háttérképet az alapértelmezett WinStarter háttérkép helyére?

Figyelt kérdés
A barátom azt mondta jobban meríti az aksit. Ez tényleg így van? Eggy holdas képet tettem be 1 program segítségével,mivel starterben egyébként nem lehet simán betenni háttérképet az asztalra,nem tudom mennyire számít-e hogy csiriszínes a kép vagy egyszerűbb...
2011. aug. 28. 22:12
 1/1 MaXXeGee ***** válasza:

Szerintem ez "ba...ság"

Akkor lenne ez igaz ha háttérképnek egy animált képet alkalmaznál. mondjuk egy GIF-et pl karácsonyi hóesés (jó ez épp nem aktuális)az folyamatosan dolgoztatja a processzort és a vga kártyát, így ebben az esetben nagyobb a fogyasztása (mint ha állandóan flash videókat néznél a jutyubról fullszkrínen). De egy sima háttérkép esetében sztem tök mindegy hogy egy adott pixel épp milyen színárnyalattal világít ... sőőőt ha jobban belegondolunk, minél sötétebb a háttér annál kevesebb energia kell a képpont "megvilágításához" :)

2011. aug. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!