Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptop 2 gigabájtos memóriával?

Laptop 2 gigabájtos memóriával?

Figyelt kérdés

Nagy dilemma előtt állok. Van egy számítógépem, aminek 500 valahány megabájtos a memóriája... képzelhetitek, hogy hogyan viselkedik. Ha elfordulok akár csak fél percre is, negyed órára lefagy és használhatatlanná válik az egész. Semmilyen program nem fut rajta, még az MSN sem, játékot egyáltalán nem indít el, videót és/vagy filmet nézni rajta lehetetlen.

Évek óta könyörgök a szüleimnek egy laptopért, de nem vagyunk túl jó anyagi helyzetben. Most viszont adódott egy lehetőség, hogy lecseréljük a gépemet egy 2 gigás laptopra... A baj csak az, hogy én azt mondtam, ha ezt egyszer lecserélem, 3 alá nem adom (nem beszélve arról, hogy vannak még ennél sokkal nagyobb méretek is).

Ha beleegyezem és megvesszük a laptopot, nem kevés idő, mire mindent átrakok és telepítek rá... és félek, hogy mi van, ha (majdnem) ugyanolyan rossz lesz, mint az eddigi gépem. Azt nem bírnám ki, ezzel is már vagy 5 éve szenvedek.

Mit gondoltok, mi legyen? Várjak még legalább 1-1,5 évet, míg kaphatok egy 3-4 gigás laptopot, vagy egyezzek bele a mostani, kettes ajánlatba? Ha utóbbit teszem, de aztán mégsem válik be, 3-4 évig biztos nem lehet új gépem, akkor be kell érnem azzal, akármilyen rossz is!

Mit számít, mit befolyásol a memória nagysága? Mit gondoltok, mi számít „kielégítő” memóriaméretnek? Nem akarok én hú de nagy dolgokat csinálni a gépen, de azért vannak alapvető elvárásaim (pl. MSN, filmek, stb.). Szerintetek mennyire érződik 1-2 giga eltérés? És milyen lenne a 2 gigás az eddigi, 500 megabájtos helyett? Én nem értek ehhez.


16/L


2011. szept. 3. 12:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

5 éve....minek kellett egy 11 éves gyereknek laptop? És 16 évesen miért kell laptop? :/


Namindegy, mivel látszik hogy nem igazán értesz hozzá, ezért azt mondom, jobb lenne ha megadnád a mostani géped típusát, valami linkkel, illetve azt megmondanád most melyiket nézted ki, és mennyit tudnátok rászánni.


Aztán hogy 1-2 giga eltérés érződik e....ha 1 Giga van, akkor azt többnyire megérzed mert elfogy hamar, főleg egy Windows 7 alatt. igazából 2GB átlag felhasználásra elég, ha 3 lenne se lenne kihasználva, viszont hosszabb távon megéri a több. Bár egy Ubuntu 2GB-on bőven elvan, de ahhoz kell minimális hozzáértés és google kereső felhasználói szintű használata.


De összességében meg a ram inkább másodlagos dolog laptopnál, videókártya/processzor sokkal jobban számítanak, illetve az hogy ár-érték arányban mit kapsz.


Mondom, egy link sokat segítene hogy mit néztél ki, meg egy árat is mondhatsz hogy mennyit szánsz rá.

2011. szept. 3. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Filmhez, általános netezéshez az 500 MB sem olyan kevés, talán másik összetevő a szűk keresztmetszet. Vagy egyszerűen tele van szeméttel, azért lassú. Ha megadod a többi összetevő adatait, többet tudok.


A 2 GB memória bőségesen elég a fenti feladatokra.


Egyébként a memória bármikor bővíthető. Jelenlegi gépedbe is vehetsz még, ha egyértelműen azzal van a baj, és az új gépet is tudod bővíteni. Nagyjából +5-10 ezer forintért csinálnak 4 GB-os gépet a 2 GB-osból.

2011. szept. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

12:56-os: 11 éves koromban nem laptopot, hanem számítógépet kaptam. 2 évig nem volt rajta net, jobbára csak a painttel szórakoztam. :) Szerintem azért a mai, modern világban egy 16 éves lánynak lehet laptopja, pláne, ha okosan (is) használja. Nem kellene általánosítani. :) És mint olvashattad, én nem abba a típusba tartozom, aki túlzottan elkényeztetett lenne. Most is hosszú távra tervezek, éppen ezért szeretnék rendesen utánajárni.

A gépemről sajnos nem tudok sem képet mutatni, sem részleteket mondani. A megvásárolandó laptopról sem. Annyit tudok róla, hogy Samgung, és Win7 van rajta.

2011. szept. 3. 13:46
 4/7 A kérdező kommentje:
*Samsung
2011. szept. 3. 13:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

OMG! a laptop is számítógép...

1-2 gb eltérés nem számít túl sokat inkább arra figyelj, hogy a proci és a winchester legyen gyors, mondjuk 1 core2duo proc és 1 7200 rpm-es maxtor winyó, de mégjobb az ssd(hacsak nincs szükséged nagy tárhelyre) memóriából elég 2 gb amit később tudsz bővíteni +2gb-vel és meglesz a "varázslatos" 4 gb;)

2011. szept. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést hogy így gondoltam ahogy először mondtam, bár ma már tényleg mindenkinek van gépe:)


Az mondjuk kár hogy nem tudsz egyéb infót a laptopról, processzor, videókari, tárolókapacitás, ár mindenképp érdekelne. De mint mondták, alap dolgokat win7 mellett ellát a 2GB-is ha több lenne akkor se lenne gyorsabb igazából.

2011. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, tisztában vagyok vele, hogy a laptop is számítógép, de legtöbben számítógép alatt a pc-kre asszociálnak. Egyébként köszönöm a segítséget! Sikerült elintézni, hogy 5 gigás legyen. :)
2011. szept. 11. 12:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!