Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a különbség az egy és a...

Mi a különbség az egy és a két magos processzorok között?

Figyelt kérdés

(Azon kívül hogy az egyik egy a másik pedig két magos)


Az össz teljesítményt kell nézni?


2011. szept. 7. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
81%

Az, hogy az egyiknek egyel több magja van...


Ez olyan (olyasmi, csak így egyszerűbb elmagyarázni), mintha két processzorja lenne, de nem olyan, mintha egy lenne, ami kétszer olyan erős, mint csak az egyik magja.


pl. Pakolászol dobozogat egy szűk helyre. Ebben az esetben te vagy az egy magos processzor. :P

Második eset, mikor megyek én is segítek. Így sokkal gyorsabban fog menni a munka, viszont nem leszünk kétszer olyan gyorsak. Hogy miért? mert szűk a hely, és mindig kell majd várjuk egymást, hogy odaférjünk.

Valami ilyesmi a helyzet a processzorokkal is...

Ha még akarsz ezen gondolkodni, van olyan munka is, aminél hiába vagyok ott nem tudok segíteni neked semmit sem. pl. Ha el kell olvass valamit. Én hiába olvasom el a felét, mert te attól nem fogod tudni miről van szó.


Inkább nézz néhány teszteredményt a két processzorról, hogy megtudd melyik mennyire erős... tele van az internet ilyenekkel.

2011. szept. 7. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
59%

Az első jól leírta.


A többmagos processzorok olyan szituációkban jönnek jól, ahol egyszerre több szálon is lehet dolgozni. S bizony a programokat erre külön optimizálni kell, ezért van az, hogy vannak olyan játékok, amik csak 1magos, jóesetben csak 2-öt tudnak megdolgoztatni. A többi kihasználatlan marad.


Sebességjavulást csak azoknál a programoknál fogsz érzékelni, amik direkt többszálas feldolgozásra lettek írva.

2011. szept. 7. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
59%
Igen a két magos processzor olyasmi, mint ha két processzor lenne a gépedben, csak ezek osztozhatnak egységeken (memóriavezérlő, gyorsítótár). Abban az egyszerű esetben, ha egy időben több különálló alkalmazást használsz, akkor is gördülékenyebben mehet a munka, mert a két processzor külön dolgozik rajtuk. Egy feladat végrehajtásához két magot nem minden esetben lehet jól/hatékonyan kihasználni, de többségében szerintem a mai alkalmazások profitálnak a több magból (a játékok is az elmúlt 3-4 évben). Másrészt ez az egész a CPU felépítésén felül programozás függő is...ma már a többmagos processzorok széleskörű elterjedésével jóformán minden olyan alkalmazás úgy van megírva, hogy több mag/processzor dolgozhasson rajta, ahol csak lehetséges. Az erősen párhuzamosítható feladatoknál meg már a GPU-k is elég hatékonyan (akár több tucat vagy több száz szálon) besegíthetnek (nem hiába feküdt rá az Nvidia a Cuda-ra, vagy született meg az AMD APP, a Direct compute és az OpenCL API)...később a GPU-k általános célú programozhatóságának a fejlődésével egyre komolyabb/összetettebb dolgokat lehet majd rájuk bízni és ráadásul már összeolvadnak a CPU-val is (ez a folyamat is elkezdődött). :)
2011. szept. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!