Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van valami jelentős teljesítmé...

Van valami jelentős teljesítménybeli különbség az új, második generációs (Sandy Bridge) i5-ös processzorok között?

Figyelt kérdés
Igaziból arra gondolok, hogy van több típus (2300, 2310, 2400, 2500, na meg a 2500K), és a "leggyengébb", meg a "legerősebb" típus között van némi eltérés árban. Viszont én azt vettem észre, hogy az órajelen kívül nem különböznek semmiben egymástól a teljesítmény szempontjából, mindegyik ugyanúgy 4 magos, és még sorolhatnám. Szerintetek van valami más különbség, amiért megéri a legerősebbet venni, mintsem a leggyengébbet? Tuning lehetősége kizárva, természetesen.
2011. szept. 3. 21:14
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nézz végig ezen a listán, és eldöntheted, hogy az X százalék teljesítménybeli különbség megér-e neked Y különbséget árban.

2011. szept. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Panda Péter ***** válasza:
100%
ha tuningolni szándékozol akkor ugye csak a 2500k jöhet szóba. ha pedig nem akarsz, akkor szerintem bőven jó a legkisebb órajelű modell is, mivel az is kihajt szinte bármilyen vga-t.
2011. szept. 3. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Tulajdonképpen már megvan a gép, egy 2310-es i5-tel. Csak gondoltam megkérdezem, mik a különbségek, de már megkaptam a választ! Köszi! Esetleg ha van még valami hozzáfűznivalója valakinek, írja csak.
2011. szept. 3. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!