Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows7 rendszerkövetelmény?

Windows7 rendszerkövetelmény?

Figyelt kérdés
Igaz az 64-biten 2 giga ram kel neki mert ha igen basz-meg magukat
2011. szept. 8. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:

64 biten 4 giga kéne neki inkább, de szerintem alapból a 64 bites verzió egy nagy hulladék kompatibilitási szempontból.


a 32 bitesnek is legalább 2 giga kell. 1 gigán, igaz, hogy elfut, DE LEGFELJEBB AKKOR, ÉS CSAKIS AKKOR FUT MEGFELELŐEN, ha előre telepített alkalmazásokat használsz, internetezés lehetősége NÉLKÜL!

2011. szept. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Sajna mindenép 64 bit kel 4gigaram 1 gb videókártya -de ha -2 giga pff aór minek találták ki windows7 et..
2011. szept. 8. 20:32
 3/9 anonim ***** válasza:
44%
Előbb tanulj meg írni bogaram, utána kérdezz. Nem értem mit akarsz mondani. Te beszélni madzsar?
2011. szept. 8. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Édes bogaram--hüje irskezdés de mindegy... KÉRDÉSEM windows7 menyi ramot fogyaszt
2011. szept. 8. 20:44
 5/9 anonim ***** válasza:
44%
Ha leírod helyesen, szívesen válaszolok. Jó tanács: használd a böngésződ helyesírás-ellenőrzőjét.
2011. szept. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 mate0117 ***** válasza:

hülye pontos "j" vel ezen beszarok....


egyébként 2 gb-on elfut rendesen

de te azt írtad hogy 4 gb-od van akk mis is sitt a kérdés?

2011. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 mate0117 ***** válasza:
*mi is
2011. szept. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A 64 bites rendszer és alkalmazások picivel több RAM-t igényelnek. A dinamikus memóriakezelés azt is figyelembe veszi, hogy mennyi áll rendelkezésre. Nekem 4GB mellett telepítés után kb 1,1-1,2GB-t harapott ki a rendszer (Ultimate x64), majd idővel kinőtte magát közel 1,5GB-ig (tehát bekapcsoltam, felállt a endszer, nem csináltam még semmit és máris elfogyott 1,5GB RAM...persze ehhez hozzátartozik, hogy elindítottam egy CPU-RAM bencsmárkot, ami sok memóriát képes kifoglalni és a teszt befejezése után láttam, hogy a rendszer visszahúzódott kb 1,2GB-nyi területre (ebből arra következtetek, hogy kényelmesen kiterpeszkedik, hogy minden szolgáltatása és a sűrűn használt dolgok gördülékenyebben menjenek, de szükség esetén vissza veszi az étvágyát). Most, hogy 8GB RAM van a gépben, alapból kifoglal 1,8-2GB méretűre is (természetesen a háttéralkalmazásokkal együtt, mint a minialkalmazások, skype, steam, Daemon stb). A páromnál egy tavaly nyáron telepített Ultimate x86 van fent, de azóta már 4GB van benne (3,25GB használható)...ha éppen semmit nem csinál rajta, akkor kb 900MB-t eszik meg összesen. Egyik ismerősömnél Professional x86 verzió van és 2GB RAM van a gépben...igaz az még csak pár hete lett telepítve, de alapjáraton valamivel 800MB alatt is beéri.

Én ennyit tudok hozzáfűzni, ezek a tapasztalataim.

Egyébként látszik az élményindexen is ha több memória van a gépben (nem csak az írás/olvasási sebességüket osztályozza a rendszer)...4GB-ra jóval több pontot ad, mint 2-re...gondolom azért is, mert ott már úgy tud gazdálkodni a rendszer, hogy nem nagyon kell kompromisszumot kötnie (8GB-ra is ad egy kis pluszt, de ott már nem olyan sokat..1-2 tized pontot).

2011. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 zsomkovacs ***** válasza:

A 32 bites simán megvan 1 GB RAM mellett. Aerot letiltottam, és simán fut egyszerre még egy VS2010 (pedig annak azért van memóriaigénye) és egy Office 2007 is...


Így, Aero nélkül a 32-bites Win7-em 3-400 mega RAM-ot szokott enni.

2011. szept. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!