Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Nem tudok bootolni, mi a gond?

Nem tudok bootolni, mi a gond?

Figyelt kérdés
Most vettem egy Toshiba c660 típusú laptopot. Operációs rendszer természetesen nem volt rajta, ezért le töltöttem a Win 7 Ultimatet és kiírtam DVD-re, beraktam a CD-t a laptopba, és egyszerűen nem tudom behozni se a biost, se semmit... kiírja a következő üzenetet: Reboot and Select Proper Boot device or Insert Boot Media in selected Boot device and press key... Ez az üzenet fogad, semmi más, ha nyomok valamit még 30-szor kiírja... mit csináljak?
2011. szept. 15. 18:47
 1/9 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__egyeb-kerdes..


hát azt jelenti h a gép nem látja a winchestered.

valószinűleg a kábel nem jól van rátéve.

ha garis akkor vidd vissza és cseréltesd ki ha nem telt le 3 nap.

ha használtan vetted akkor belekéne nyúlni és meg igazítani, de csakis akkor ha használt.

2011. szept. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy kicsúszott volna, mert eddig jó volt... beállítottam a bootolosi sorrendet, és most azóta csinálja...
2011. szept. 15. 19:01
 3/9 anonim ***** válasza:
Akkor valamit elb@sztál. Ekkor is vissza viheted, hogy valami elb@szódott. Adnak egy újat. :)
2011. szept. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A kézikönyvet elolvastad? Nincs benne?
2011. szept. 15. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kézikönyvben nincs semmi ezzel kapcsolatban... csak egyszerűen nem értem... egyik percben jó, másiki percben meg kidobja ezt a szart, és semmit nem csinál... delt nyomok kidobja még1-szer a szöveget, f2-t akkor is, f12-t akkor is... se cd, se pendryve nincs csatlakoztatva, de ha van, akkor is ezt csinálja... én meg ma már üzembe akartam helyezni..
2011. szept. 15. 19:12
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha azóta rossz hogy a bootolási sorrenden állítottál akkor állítsd vissza.

Mit akarsz csinálni rajta? Ha csak net meg egyéb kisebb dolgok mint zene/film/szövegszerkesztés(vagy akár 3D modellezés) akkor szedj le egy Linux Ubuntut. USB-port-ról is fel lehet rakni és nagyon jó kis rendszer. Mindemellett még ingyér is van.

2011. szept. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De nem hozza be a biost :D benyomom a bekapcsolás gombot, és azonnal elkezd villogni a kurzor, és utána azonnal behozza a szöveget... tehát benyomom a gombot, és semmit nem ír ki, hogy nyomd meg az F12-t a boot menühöz... nem lehet visszaállítani, egyszerűen nem tudok belépni a biosba...
2011. szept. 15. 19:22
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor vidd szépen vissza oda ahol vetted. Ezzel túl sokat nem kezdhetsz. Max floppyról megpróbálhatod frissítéssel kijavítani a BIOS-t, de ahhoz ismerni kell a BIOS gyártóját(általában Phoenix) és a jelenlegi verziószámát.
2011. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
Fizesd be az ÁFÁ-t akkor tudsz bótolni.
2011. szept. 16. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!