Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi baja lehet a gépemnek?...

Mi baja lehet a gépemnek? Hardver vagy szoftver probléma szerintetek?

Figyelt kérdés

Üdv!


A jelenség: tegnap natúr gépeztem. Egy prezentációt készítettem, hozzá böngésztem a neten cikkeket, mellette futott egy torrent. Egyszer bejött egy üzenet, h az Adobe frissítést kíván végrehajtani a számítógépemen, engedélyezem-e vagy nem. Az igen-re mentem. Utána tudtam folytatni a munkám szépen, majd nem sokkal később ugyanaz a hibaüzenet bejött, de többször egymás után szinte beterítve a monitort:

"Failed to save all the components for the file \System32\0000390c. This file is corrupted or unreadable. This error may be caused by a PC hardware problem." Három lehetőség: Cancel/Try again/Continue.


A gép újraindult. Ahogy felállt a windows (7 Ultimate), ismét bejöttek az ablakocskák ugyanezzel az üzenettel. Majd valami mást nyomhattam mint az előbb, mert egy teszt indult el a gépen, aminek az összesítése kész katasztrófa, be se gépelném inkább most, mert marha hosszú lenne a lista. :(


2011. okt. 3. 09:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem használsz vírús irtót?

ez nagyon egyértelmüen vírusnak tünik.

ha már öszeomlasztotad sikeresen a rendszert vele akor sokat egyedül,nemtudsz teni

ha fontos volt ami gépen volt akor sergitség kel aki ért hozá

ha nem alor újra telepited gépet tisztán

persze ha ehez értesz ha nem,akor is segitség

és majd valami,normális,virús írtót tetes fel.

2011. okt. 3. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy az alaplapon átkötöttem a winyót egy másik cuccba, megmozgattam a memóriákat, a videokártyát, majd bekapcsoltam újra, de ugyanaz. :(


A CHKDSK-t mondta egy ismerős, h futtassam le rajta, de azt egyáltalán h tudnám elindítani, ha rögtön mikor feláll a rendszer, máris ezzel az üzenettel fogad??? :(


Viszonylag új gép, februárban rakattam össze, vadiúj alkatrészekből. Azóta áprilisban volt egy winyó csere, mert a másik, egy 500 gigás Samsung egyszerűen meghalt.

Ezen a gépen sose volt vírusirtó, mindig figyeltem mit és honnan töltök le, talán felelőtlen vagyok, de eddig jó volt mindig minden. Attól tartok, h megint a winyó halt meg benne, mert az egyik üzenet az összesítőben:

"Hard drive rotational speed decreased by 20%."

A másik:

"Disk drive C:\ is unreadable.

Drive C initializing error."


Van egy 100 gigám a windows számára, és a többin vannak a cuccok. Érdekes módon C meghajtót látja az intézőben, de a E-n meg semmit. :( Az E meg eszméletlenül kellene... :S


Most a munkahelyemről írok amúgy.

2011. okt. 3. 10:51
 3/15 anonim ***** válasza:

Pedig simán virus tehete tönkre a régi hdd t meg ezt is

bár az is lehet hogy, eredeti a windows?

mert ha nem akor lehet buherált vagyis maga a windows egy hibás bugos és virusos változat

ha virus irtót nem használsz ahoz "zseni" nek kel lened kb.

de ha az is vagy defendert mindég frisiteted? mindég rendesen futot? windows is teljesen fel volt frisitve hogy ne legyen rajta rés?

.

ha akarod leirhatnád pontosan a géped márka tipus méret stb minderöl

mert ván hogy az alaplap egy gyártás hibás tipus

de ammiket elmondasz azok mind virus okozta jelenségek legeslsösorban

ami fontos lene

windows pontos verziója

Windows 7 Home Premium SP1 32 bit verizió 7500

Pl. igy

aztán alaplapod pontosan milyen

merevlemezed pontosan milyen

ezek minimum de a többi is jöhet

.

kompleten veted amugy a gépet mikori pár hónapos?

merevlemezel,régivel mi let? szerviz azt mondta tönkre ment?

valami jobban hozá értö ismerösöd nincs?

aki nem csak chkdsk röl tud?

ez akor lene jó ha nem lene virusos gép és ha windows elindulna ahogy te is irtad

de sokmindenre akor se jó egy windowsos alap vizsgáló program.

2011. okt. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Amugy TORRENT ezni virus irtó nélkül nem felelötlenség hanem

vakmeröség!:)

2011. okt. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Konfig:

Proci:Intel Core i3-540 3060 Mhz 4Mb LGA1156 Box

Alaplap: ASROCK H55M-GE R2.0/BULK

Memória: Kingmax 2GB DDR3 1600 Mhz Hercules Series (2db)

Táp: 450 W Chieftec CTG-450-80P

Videokártya: Sapphire Radeon HD5770 1GB DDR5 OC VERSION

Rendszer: Win7 Ultimate 32 bit (ennyit tudok róla)

HDD: Seagate 500 GB 7200rpm SATA-300 16MB volt először, az elszállt (winyó tesztelővel le lett tesztelve és hibát észlelt rajta az is), most egy ugyanilyen paraméterekkel bíró WD van.


Torrentről nem szoktam programokat tölteni, ami mást pedig igen, abban nem tudok róla, h lehetne vírus.

A gép idén februárban lett beszerezve, májusban körül cserélték ki a winyót a másikra, vadiúj dolgokból összerakva amikor megvettem. Tudom, az alaplap nem a legjobb minőségű...

Egy informatikus kollégámnak már szóltam, h rá tudna-e nézni, de egyelőre még nem tudott. Nem akartam felsülni se előtte egy szoftver problémával.

2011. okt. 3. 13:04
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja, a chkdsk vizsgálata mindent jónak talált...pedig egyáltalán de nem jó semmi. :D
2011. okt. 3. 13:06
 7/15 anonim ***** válasza:

Vírús írtóval nézd át a gépet a kedvemért.

amugy 1156 (hatos) alaplap?:s 1155 ösöket szoktak veni. hát ha te is ugytudod nem jó alaplap lehet az vágja haza hdd t

halanibilyenekröl

(még egy seagte hdd ami behalt:( na nem is javaslom töbet senkinek:s)

atól még hogy nem töltesz meg nem futatsz semit felkúszhat bármi a gépre

alatomosan mint a kigyó:p

2011. okt. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Viszonylag erös gép,ugyhogy nem értem mért nem teszel,fel,irtót meg se érzi,ez a konfig.

ingyenes van sok ép elég az is (job mint a semi)

gondolom tüzfal sincs,külön akor.

amugy routeröl,kapod netet? mert az minimálisan védhet .

jó ez csak,melékes.

lehet alaplapal is gondok vanak:s (pluszba még)

de elsödlegesen ez vírús probléma.

2011. okt. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Először is, gratula. Aki felmegy a netre (pláne torrenttel is), az a gépét öngyilkolja.

Futtasd el ezeket a teszteket.

[link]

2011. okt. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Vírusirtó azért nincs rajta, mert még igazán egy típussal se voltam elégedett. Korábbi gépemen volt rengeteg (nem egyszerre), frissítve is voltak, de mégis volt valami vírusom. :( Nincs routerem. Akkor újrahúzok rajta mindent, csak azt a közel kétszáz giga adatot sajnálom, amit így nem tudok kimenteni. :(

2011. okt. 3. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!