Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A nyomozók hogy tudnak lenyomo...

A nyomozók hogy tudnak lenyomozni egy IP-címet?

Figyelt kérdés
Mármint úgy értem, hogy nyilván a szolgáltatóknál megvan az, hogy egy adott időpontban melyik címnek ki a gazdája, de ezek az adatok hónapokra visszamenőleg is megvannak a szolgáltató cégeknél? Mi van akkor, ha azóta valakinek többször is változott?
2011. okt. 7. 18:57
 1/10 anonim ***** válasza:
A szolgáltatónál egy adatbázisban benne van, hogy a 3421534512784 számú felhasználó x-y időpont között az a.b.c.d IP-címet használta. Az adatbázis részét képezi az is, hogy a 3421534512784 számú felhasználó az petike.
2011. okt. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
30%

Ha tudnád milyen eszközeik vannak a rendőrségnek :)

IP cím lenyomozás... Be tudnák kapcsolni az otthoni, kikapcsolt laptopodat.

2011. okt. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthoni kikapcsolt laptopot semmiképp se;)
2011. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hűha, valaki túl sok CSI-t nézett :D
2011. okt. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem néztem sok CSI, csak bátyám warez miatt volt fél évet börtönben és a kihallgatások alatt látott érdekes dolgokat.

Meglepődött pl, mikor 2 évvel azelőtti mobiltelefon beszélgetéseit játszották vissza neki.

És igen, be tudnák kapcsolni az otthoni kikapcsolt laptopot.


Hogy ezt elhiszitek-e, igazából nem érdekel :)

Peace.

2011. okt. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Meglepődött pl, mikor 2 évvel azelőtti mobiltelefon beszélgetéseit játszották vissza neki. "


Ebben semmi különös nincs. Akit érdekelt, az tudja, hogy ez a törvény, és azt is, hogy ebbe az illetékesek bele is nézhetnek/hallgathatnak. Ugyanígy a szolgáltatók és az IP címek esetén.


És nem, nem tudják bekapcsolni. Persze ha bejön a lakásomba, akkor be tudja kapcsolni...


Nem a rendőrök használtak hi-tech cuccokat, hanem a bátyád volt balfék. Akinek rejtegetni valója van, az rejtegesse, ne nyilvános csatornákon kommunikáljon!

2011. okt. 7. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, hogy a hatályos jogszabályok alapján a szolgáltatók nem mentik el a telefonbeszélgetéseket, csak a nyomozók a gyanús számokat. Most akkor hogy is van ez?
2011. okt. 7. 21:54
 8/10 anonim ***** válasza:
Wake on Lannal én a saját gépemet is be tudom kapcsolni... Ehhez nem kell rendőri eszköz :P
2011. okt. 7. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Wake on Lan-nal csak a feszültség alatt lévő gépet lehet bekapcsolni.

1. Az IP cím lekérés rém egyszerű akár egy JavaScripttel is.

2. A domain dossier az url-ből megadja az IP számot stb.

3. A szolgáltató szerver farmját helyileg lekérdezheted.

4. Ha routert használsz kifelé fix vagy változó, de lekérdezhető IP címe van.


Nem szép dolog, de van megoldás a vas eltüntetésére.

Vannak szolgáltatók amik kamu IP címeket adnak meghatározott időközönként. Nos itt már nehezebb a helyzet, de nem reménytelen.


A lényeg: az INTERNET nyitott rendszer így kívánták létrehozni! A nyitott rendszerek sajátságai, hogy automatikusan továbbítják saját elérésüket.


Aki ferde szándékkal közelít; éppen emiatt igen könnyen több egyszerű eszközzel is felderíthető.


Ha valaki saját titkos hálózatra törekszik a neten, vagy titkosít (lásd banki tranzakciók), vagy méginkább saját műholdas rendszert használ, amely abszolute független a WWW internettől.


Ne ámítsa senki magát amit most írtam már vagy 1000 ember láthatja, ha akarja.

2012. júl. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hülyeségnek hangzik de valoban be lehet kapcsoolni a kikapcsolt számitógépet ha feszültség alatt van. Ez alatt azt értem hogy ki lett kapcsolva a gép de nem let kihuzva belöle a tápkábel. Ha kiveszed a laptopodbol az aksit is akkor azt tuti nem lehet bekapcsolni emiat ne agodj de amugy hálokártyán kersztül simán be lehet kapcsolni egy gépet ha tudjuk az Ip címét. van más alternativ megoldás is de akit érdekel böveben ott a goggle én nem részletezem
2012. dec. 20. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!