Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Excelben ezeket hogyan kell...

Excelben ezeket hogyan kell megcsinálni?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

Előbbinél az a bajom, hogy 5-nek kéne kijönnie, de valamiért 6 jön ki és nem tudom mit rontok el benne(ab.darab függvény) Utóbbi se jön ki úgy ahogy a feladat kéri: Adjuk meg a helyiségek összalapterületét emeletenként, majd helyiségtípusonként(A kettőt egybe, nem külön!), "Adatok/részösszeg"-el.


2011. okt. 8. 12:39
 1/4 Gish ***** válasza:

Első feladat!


első két oszlop, ami neked Gémhossz(m) és teherbírás(kg)

8 7000

8 7000

6 6000

6 6000

6 6000

4 4000

10 3000


harmadik oszlop: =HA(B2>=5;HA(C2>=6000;1;0);0)

Ezt másold le, s utána a kért cellában számoltasd össze a 1-eseket.


Tisztában vagyok vele, hogy nem a legszebb megoldás, de most ez ugrott be. Majd megnézem a te megoldásosat is, de ott nem esett le, hogy miért nem működik


A második kérdésed nekem nem világos...:D Azt magyarázd el már el plz valahogy, mert ott a zárójeles megjegyzésed nekem nem teljesen értelmezhető:D

Vagy csak írj egy megoldást rá, s azt küld át.

2011. okt. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Olyat kéne látni, hogy pl. 1. Emelet összesen, illetve pl. lakás összesen, de ezt egy rendezéssel kéne megoldani, de nekem sehogy nem jön ki :S

Ez van nekem: [link]

ezzel az a baj, hogy az emeletek össze vissza vannak, szóval több helyen is van 1. Emelet, de annak egybe kéne lennie és akkor lenne jó, de nem sikerül összehoznom :S

2011. okt. 9. 16:24
 3/4 Gish ***** válasza:
jah, értem. Ez esetben csináld azt, hogy az egészet átmásolod mellé, pár oszloppal, majd mind a kettőt sorba rendezed. (Kijelölöd, majd az "Adatok" fülön rendezés.) Ha mind a kettőt rendezted, akkor onnantól már csak summázni kell őket.
2011. okt. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Oks. Köszi :)
2011. okt. 9. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!