Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Laptopom külső borítása az...

Laptopom külső borítása az egyik csuklónál eltört. Mennyibe kerülhet megcsináltatni?

Figyelt kérdés

HP típusú laptopom 6 éves, kezd kijönni minden kínja. Most teljesen spontán a jobb oldali csukló melletti sarkán tört el a műanyag borítás, ami miatt nem lehet becsukni, ha becsukom feszül, iszonyat csálén áll, rossz ránézni. Kollégista vagyok, ráadásul mérnöki szakon, szükségem van a számítógépre itthon is és a koliban is, így nekem a mobilitás nagyon fontos, viszont félek, hogy lepattan előbb utóbb az egész ha ez így marad.

Pár hete állapították meg a szervizben, hogy "észre" abszolút nem egy elavult gép, sőt... viszont elég sok gondom van mostanában vele. Új töltő került 10 ezerbe, utána az aksi halt meg (még nem vettem újat), most ez a törés. Lassan már ott tartok, hogy lehet olcsóbb venni egy újat. Mennyibe kerülhet ezt a törést megcsináltatni, hogy újra rendesen lehessen csukni?


2011. okt. 16. 15:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem 3 éves msi gépem van, nemrég hasonló sebből vérzett, de nem tört le teljesen a borítás, hanem csak megrepedt, + az illesztésnél szétvált. Az oka: laza zsanér. A leírás alapján nálad is ez lesz a gond, a lényeg, hogy ne feszegesd, ne nagoyn mozgasd, és bár innen nem látom, de amit törésnek nézel, lehet, hogy csak sima szétnyílás, ami nem annyira vészes, de jobb, ha nem feszegeted, és holnap szervizbe viszed, ha szerencséd van, azonnal meg is csinálják. Nekem egy ezresért meghúzták a zsanért (került kemény 5 perces munkába), de azóta próbálok jobban vigyázni a gépre.

infós koleszos :)

2011. okt. 16. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tamasoft ***** válasza:
Ha szerencséd van, bontottat lehet szerezni, de erre nincs garancia. Újra kicseréltetni szinte lehetetlen, mert már biztos, hogy nem gyártják, meg a laptop amúgy is "fogyóeszköz". Ha lehetne is, 20ezren feletti összeg lenne, ami a laptopod jelenlegi értéke is egyben. Ha 6 évig bírta, még örülhetsz is. Sajnos ideje egy újat beszerezni, mert a javítgatás ráfizetés, és jobb már nem lesz.
2011. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat! Ezt a laptopot csak megörököltem, szóval én nem régóta használom, anno nem egy 100 ezres kis "kezdő" gépezet volt, ezen lepődött meg a szervizes csávó is, mert azt mondta a korához képest még mai viszonylatban is lazán megállja a helyét. (Mondjuk én ehhez a részéhez baromira nem értek.)

Amíg megy, addig nincs gond, az akksi hiány sem izgat annyira, mert egy jó nagy darab laptopról van szó, nem egy "bárhol előkapom oszt hajrá" kütyü. :)


Nem tört le teljesen, szétvált alul az illesztésnél, illetve kicsit feljebb kb féltávig tört el a műanyag oldalirányba, hiába próbálnám visszanyomni, mintha valami rugó nyomná kifelé. Ha becsukom, totál csálé.

Az jóóó tanács, hogy ne feszegessem, csak hát kénytelen leszek becsukni, ha ma még magammal akarom vinni koliba. :D Amíg az asztalon van a fenét sem zavarja, csak hát na... Holnap vagy holnap után akkor zaklatom a szervizes csávót megint kicsit a problémámmal azt hiszem, max nem hagyom ott, ha azt mondja ez kakukk. Köszi a tanácsot!!

2011. okt. 16. 18:02
 4/7 Vad-Ász válasza:

nekem is ugyanez a baj a géppel

csak nálunk nem csinálják meg arra hivatkozva hogy ha rosszul csinálnak valamit akkor elszakad a kábel és kinyiffan a képernyő

2015. jan. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az enyémet megcsinálták, bár azóta továbbadtam, megörökölte más is. Tökéletesen működik még mindig némi tuningolás után. Egyébként 15 ezer forint körül sikerült megcsinálni bontott anyagból. Próbálkozz máshol is!
2015. jan. 28. 01:21
 6/7 Vad-Ász válasza:

Számítógépszerelő ismerősünk ismerősei sem és azok ismerősei sem vállalkoznak rá.

Majd birja ameddig birja, veszek majd egy 1Terrás usb-t és rárakom a cuccaim

2015. jan. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Lehet akkor ez valami más konstrukció/rosszabbul van összerakva. Átlag szervizben az enyémet sem vállalták, de márkaszervizben, bontott anyagból igen. Megjegyzem mivel akkor 5 év körüli volt a laptop, újonnan már nem is gyártottak hozzá semmit, tehát csak bontott anyagból tudták megoldani.
2015. jan. 29. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!