Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan lehet kettes számrendsz...

Hogyan lehet kettes számrendszerben leírni betűket?

Figyelt kérdés
Lehetséges-e az, hogy betűket kettes számrendszerben leírni? Esetleg másik számrendszerben 2-es, 3-as stb. A Wanted c. filmben láttam, hogy a célpontok nevei bináris kódokban van meg, és ezt fejtik meg, ebből jönnek ki emberek nevei. Az érdekelne, hogy ez valóban lehetséges, hogy betűket/szavakat/mondatokat binárisan leírni.
2011. okt. 30. 20:44
 1/6 _Jessy_ ***** válasza:
a pc mindent binárisan tárol. Így a neveket is, vagy bármilyen szöveget, pl azt is, amit ide írtam :)
2011. okt. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 _Jessy_ ***** válasza:
2011. okt. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Miután a számítógép kettes számrendszerben számol és végez műveletet, ezért ő mindent abban kezel. Ahhoz hogy mi is megértsük, nekünk már át van fordítva és párszor kódolva az információ, hogy a végén egy betűt lássunk, ne számokat (és fordítva, hogy ha betűt írsz, azt a gép magának lekódolja kettes számrendszerig), erről szól a karakterkódolás (ASCII, UTF, UNICODE ami elterjedt)


[link]


Matematikai háttért nem találtam hirtelen, de léteznek online konverterek amik helyetted kódolják végig a szöveget bináris adattá vagy fordítva:

[link]

2011. okt. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek.
2011. okt. 30. 21:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha szöveget akarsz fordítani kettes számrendszere szerintem inkább ezt az [link] oldalt használd, ez jobb.
2013. jan. 3. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 X483 válasza:
62%
Veszünk egy betűt legyen: a (kis "a" mert a nagy és a kis betű is más) ascii kódja 97 <- ezt átszámoljuk bináris (kettes) számrendszerbe: 1100001 tehát A = 01100001 . Veszünk egy szót pld. alma: mindegyik betűjével megcsináljuk ezt = 01100001011011000110110101100001 = alma
2015. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!