Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen előnyei és hátrányai...

Milyen előnyei és hátrányai vannak a laptop-oknak?

Figyelt kérdés
2011. okt. 31. 08:30
 1/7 anonim válasza:

Előnye: WC-n is tudod használni

Hátrány: -

2011. okt. 31. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
csak előnye van,nem véletlen,hogy ma már szinte csak lapit vesznek az emberek,a böszme asztali gépek ideje lejárt
2011. okt. 31. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Előny a mobilitás.

Hátrány a bővíthetőség kicsit nehézkesebb, mint az asztali társainál.

2011. okt. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 2xSü ***** válasza:

Előnyök:

- Hordozhatóság.

- Kisebb méret.

- Általában kisebb áramfogyasztás.

- Az aksi miatt az áramszünet nem okoz gondot.


Hátrányok:

- Ugyanaz a teljesítmény általában drágábban érhető el.

- Az asztali gépek legnagyobb teljesítményét nem tudod elérni egy laptopon.

- Részben nehezebben bővíthető. (Merevlemezt, memóriát tudsz bővíteni, de nem fogsz tudni jobb videókártyát, hangkártyát, más billentyűzetet, nagyobb kijelzőt beletenni.)

- Amíg PC-n egy elromlott alkatrész relatíve könnyen cserélhető, az egyes részegységek boltban megvásárolhatók, házilag cserélhetők, addig egy laptop esetén az alkatrészek nem vehetők meg, bizonyos esetekben nem cserélhetők, illetve a cserét nem biztos, hogy otthon meg tudod oldani. Az alkatrészek és a szerelési költségek miatt drágább a javítása és a gép akár több hetes nélkülözését eredményezheti, amíg a gép szervizben van. Például egy asztali gép esetén az elromlott kijelzőnél elég egy új monitort venni. Laptop esetén általában nem javíthatók ezek a hibák, vagy ha igen, olyan áron, amiért már inkább érdemes új laptopot venni.

- A mobilitás miatt sérülékenyebb lehet, mint a PC.

- Tapasztalataim szerint az élettartamuk is alacsonyabb. Egy 3-4 éves laptop sokszor annyi problémát szed össze, amiért cserélned kell. (Melegszik, megadja magát a kijelző zsanérja, stb…) Egy jó PC – leszámítva az elavultságát – akár 10 évig is elketyeg.

2011. okt. 31. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tamasoft ***** válasza:

Szerintem a laptop második gépnek megfelelő leginkább. Nagyon kevés előnye van egy igazán jó asztalival szemben. Kb annyi, hogy beviheted az ágyba. Egy teljes értékű billentyűzeten, 24" -os monitoron, egy megbízható, bivaly erős asztali gép által biztosított megnyugtató légkörben, kényelmesen, egyenes háttal ülve egy megfelelő magasságú asztal mellett sokkal jobb gépezni. Cserélhető alkatrészekből áll, fejleszthető az asztali, könnyebben szervizelhető, és sokkal tovább tart.


A laptopnak ezzel szemben nagyon kevés előnye van. Valóban: kevesebbet fogyaszt, ez tény, de minden alkatrész egy felhevült tokban csücsül egymástól 3 centire, ami nem sok jót sugall. Először az aksi megy tönkre, utána az lcd kijelző lesz kontaktos, ezután a billentyűzet és az optikai meghajtó megy gallyra, és mindez átlagosan 3 éven belül lejátszódik. Hordozható valóban, de manapság egy jobb mobillal ki lehet váltani simán egy-egy utazáskor, előbb utóbb úgyis csak hálózati tápról fog üzemelni a laptop is.

2011. okt. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én eddig nagy laptopista voltam, de valahogy mostanában ábrándulok kifele. Előző előtti tavasszal vettem fullos notit főleg gamezési célra, és amig minden megy rajta addig okés is volt, de ma már a legujabb gameknél kompromisszumokra kényszerülök, és ott a baj,hogy nem lehet bővíteni, elavul mint a fene pár év alatt, aztán kidobott pénz. Többre mentem volna, ha vettem volna egy full extra dizájn asztalit, ma már annyira durva asztali gépek vannak,hogy ezerszer nagyobb élmény mint egy csak 2- 3 évre szóló laptop. Megnéztem az NZXT meg ANTEC suitokat, nagyon tetszetősek, és bármelyik alkatrészt külön lehet hozzá venni, jobb mint a kopós laptop. MEg a laptopok tényleg nem bírnak többet pár évnél, az első laptopomnak is teljesen tönkrement az aksija, elavul és már nem is gyártják, hogy lehessen újat venni hozzá. A legjobb egy netbook + asztali nagyteljesítményű gép kombo. Notebookot már nem vennék többet.
2011. nov. 10. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Ferenc55 válasza:

Előnyei:

-Hordozható

Hátrányai:

-Érzékeny a törésre

-Kritikus hőfoknál a cpu lekapcsol

-Túlhevűl ha rossz a ventilátor

-Nem lehet cserélni a alkatrészt

2018. máj. 14. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!