Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Autodidakta módon hogyan...

Autodidakta módon hogyan fejleszthetném a számítógépes tudásomat programozói szintre?

Figyelt kérdés

A számítógépes ismereteim elégé minimálisak (egy jó közepes erősségű).


Igazából az érdekelne, hogy:

Milyen honlapokat olvassak?

Milyen könyveket olvassak?

A c, c++ programozási nyelveket hogyan, miből tanuljam meg (és utánuk milyen programozási nyelveket tanuljak meg még)?

Milyen programokkal ismerkedjek meg?

Tanuljak -e matematikát és ha igen milyen szintűeket?

...stb.


Időm bőven van a tanulásra és kedvem is. A megszerzett tudást alkalmazási szinten is elszeretném sajátítani.


Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. nov. 19. 22:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia,


itt egy remek C könyv: [link]

Boltban is kapható vagy így neten is olvashatod.


Aztán itt [link]


van C példatár, fejlesztői környezet telepítéséhez útmutató, házik amiket te is megoldhatsz.


Bármilyen algoritmusokkal foglalkozó könyvet elolvashatsz és megvalósíthatsz C-ben: a kicsit bonyolultabb összefésüléses rendezés, gyors rendezés, bináris fa stb. Természetesen miután már jól mennek az alapok (buborék rendezés, láncolt lista stb).


Jó c++ kezdő könyvet nem tudok ajánlani, azzal nem foglalkoztam különösebben.


Évek óta programozom, egyszer volt szükségem "komolyabb" matematikára, amikor is egy függvény deriválása gyorsította a grafikai algoritmust. Nem hiszem, hogy nagyon kéne mellé matematika. Ahogy én tapasztaltam komputergrafikához kell matek, a normál vektor és minden jó számolásához. Ami persze fontos a mátrixok szorzása, összeadása, kivonása és esetleg a gauss eliminálás (ezekhez: [link] , [link] )


A neten gyakorlatilag bármit megtalálsz, csak angolul kell keresni. pl: c++ heap sort (c++ kupac rendezés) vagy ami nagyon hasznos c++ reference (ez C/C++ referenciához add találatot).


Esetleg Qt után is nézhetsz. Nokia + C++. Temérdek tutoriallal jön fejlesztői környezetestől.

2011. nov. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.
2011. nov. 20. 12:51
 3/6 anonim ***** válasza:

Én ajánlom a basic-et! Ha még nem programoztál, az nagyon jó kezdésnek. Sokkal egyszerűbb min a C++. A C vagy a C++ igazából a "profi nyelvezet", szerintem az alapok tanulására nem a legjobb. Kezdj basic-el, és ha már kialakult a kellő programozói logikád, programozási alapismeretek stb. akkor kezdj hozzá a C-nek.


Vagy ha még tényleg soha nem programoztál, most fogsz először ilyet látni... akkor Smallbasic! Ez egy basic-szerű nyelv, direkt leegyszerűsítve, tanulási/oktatási célú az egész. Nagyon egyszerű nyelvezet, de tökéletes arra hogy az alapismereteket, egy program alapvető szerkezetét megtanuld.


Szerintem a programozásnál ez a 3 dolog a legfontosabb: a jó logika, alapos matek ismeretek (nem feltétlenül a magas szintű matekra gondolok, elég ha a középsulis matematika megy, de az tényleg menjen!), illetve a nyelv alapos ismerete amin dolgozol. A harmadik nyilván azért kell hogy ne írj feleslegesen egy 50 soros részt a programodban amikor létezik egy olyan parancs amivel 2 sor lenne az egész, csak te nem tudsz róla :)

2011. dec. 5. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem ajánlom sem a BASIC-et, sem a Pascalt kezdésnek. Miért? Mert 2011-et írunk, nem 1982-t.


Egyébként meg R.I.P. Dennis Ritchie :(

2011. dec. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Előző vagyok


Talán középsulis matek sem kell... évek óta programozom, de eddig szinte csak alapműveleteket használtam. Ha nagyon profi programozó leszel, és főleg grafikai dolgokkal fogsz foglalkozni, akkor majd esetleg kellhet 1-2 rész a középsulis matekból. De a programozást elkezdeni elég a 4 alapművelet is :)

2011. dec. 5. 02:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

előző vagyok


és az előző kommentben pedig az előző előtti :D


... nem is arra gondoltam hogy basic-ben kell fejleszteni, de az alapok megtanulására jó, mert EGYSZERŰ

2011. dec. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!