Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Rendszerbetöltés gyorsítása?

Rendszerbetöltés gyorsítása?

Figyelt kérdés
már mindent próbáltam, töredezettség-mentesítés, Automatikusan induló prg., CCleaner
2011. dec. 3. 21:03
 1/8 anonim válasza:
Mikori gép meg hasonló valami adatot közölhetnél
2011. dec. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
2002-es verzió, 6 éves, 512 RAM,
2011. dec. 3. 21:09
 3/8 anonim válasza:
a vincseszter még a g
2011. dec. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:

Sorry rossz gomb :D


Ha a vincseszter még gyári mármint a 2002-ben vásárolt akkor ne csodálkozzál rajta kb. 4 évet szoktak bírni ha minden nap használatban vannak. (nálam)

2011. dec. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
na meg mennyi idő alatt indul most?
2011. dec. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

tán 2010 nyarán lett véve Winyó


szóval, most úgy csak az Xp felirat alatt a csík 1 perc 19 mp-ig tart és végigmegy kb. 30-40 szer a csík

2011. dec. 3. 21:46
 7/8 zeronibble ***** válasza:
Van egy hasonló gépem. Pár éve megnéztem valami bootidő grafikon készítő progival, processzor nagyon sokat van 100-on, ram hamar tele, és a vinyó is folyamatosan kerepel. XP-nél tapasztalat, hogy addig nem lassul számottevően, míg nem iszonyat sok a telepített progi, és nem szedsz le semmit :) - én eszerint használom, és így bizonyul nagyon kevésnek. Próbáltam több rammal, nem segít. A HDD és az ő sebessége a szűk keresztmetszet, mert ugyanazon a gében az Ubuntu 50-70 másodperc között mozog, nagyrészt teljes cpu-terheléssel, nagy ramhasználattal, időnként szünetet tartó vinyóval.
2011. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:

Használj Boot Manager-t pl.: Startup Faster.


Én kikapcsoltam a Prefetcher -szolgáltatást, mert eleinte a Windows (nem írtad milyen op...)Ezzel gyorsítja a betöltést, viszont egy idő után csak lassítja!

Registry módosítás szükséges (futtatás: regedit)

EnablePrefetcher érték optimalizálás


[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Session Manager\Memory Management\PrefetchParameters]

"EnablePrefetcher"="0"


Az EnablePrefetcher kulcs értékének jelentése:


* 0 - Kikapcsolja a Prefetch szolgáltatást

* 1 - Csak a bootolás idejére engedélyezi a Prefetch-t

* 2 - Csak az alkalmazások indításához engedélyezett a Prefetch

* 3 - Mind a boot-, mind az alkalmazásindítási Prefetch engedélyezett (Alapértelmezett)


Az alap töredezettségmentesítő nem töredezettség-mentesíti a boot -szektort. Ehhez A Diskeeper nevü programot ajánlom, ami ezt megteszi a Win. betöltésekor és Lemezellenörzést is tud...

CHKDSK.

Futtass lemez ellenörzést!

Futtatásba : cmd, parancssorba chkdsk c: /f /x /r majd indítsd újra a gépet, hagyd lefutni!


CCleanerhez ajánlom a CCEnhancer progit ami kibővíti neked a Ccleanert.

[link]


Esetleg nézd meg milyen automatikusan induló programaid vannak és ami nem kell lődd ki.: Futtatás:Msconfig

2011. dec. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!