Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Radiátor légtelenítés gyorsítá...

Radiátor légtelenítés gyorsítása társasházban?

Figyelt kérdés

Társasházban lakunk, a 4. emeleten. Mivel ez a legfelső szint, így itt került felszerelésre az automata légtelenítő szelep 2 évvel ezelőtt. A szelep 2 radiátor között helyezkedik el. A radiátorok előtt termosztatikus szelepek (5 fokozatú) vannak felszerelve, a radiátorok régi típusúak, nincs egyiken sem külön légtelenítő szelep.

A gondom: a 2 radiátor közül az egyik tökéletesen működik, 3. fokozaton is rendesen melegszik. A másik radiátoron viszont 5. fokozatra állítva sem tudok normális fűtést elérni. A kb. 2m széles radiátoron csak az első 30-40cm meleg, a többi része hideg. Érdekes, hogy viszont ezen a 30-40cm-en felül és alul is meleg a radiátor. Olyan, mintha csak ezen a részen folyna keresztül a forró víz.

Nagy valószínűséggel levegős a radiátor, mert néha csöpögő, csurgó hangot is hallani a radiátorban. Viszont, hogyan tudnám rávenni az automata légtelenítő szelepet, hogy ezt a radiátort is légtelenítse belátható időn belül? Nekem az nem megoldás, hogy majd 2 hét alatt légtelenít, szeretném, ha ugyanúgy működne, mint a másik radiátornál. Meg tudnám valahogyan gyorsítani ezt a légtelenítést? Esetleg közvetlenül a radiátornál? Mint írtam, a radiátor végén nincs légtelenítő.


Nem egyszerű az eset, de előre is köszönöm a tanácsokat!


2011. okt. 17. 12:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fogj egy vízmértéket, és nézd meg ennek a radiátornak az esését. Amennyiben nem a légtelenítő felé emelkedik, akkor nem fog kimenni belőle a levegő. :( Ha a cső engedi, akkor megoldás lehet egy kicsit megemelni, persze óvatosan, nehogy a kötéseknél, szelepnél sérüljön. Remélem segítettem. Jelzem, hogy nem vagyok szaki, de most én is radiátorszerelésben vagyok, úgyhogy kontár módon, de egy kicsit értek hozzá.
2011. okt. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Meglehet . A termofejet 0-ra lezárni,és AZ ITT LÉVŐ a felső bekötő hollandert meg kell lazítani óvatosan picit. Ha nem történik semmi a bekötő csövet meg kell feszíteni kifelé óvatosan. A sziszegés végén (víz megjelenéskor) visszahúzni. Így az alsó szelepen keresztül a vízoszlop nyomása kinyomja az esetleges levegőt a hollandinál.

Ha nem vagy biztos a dolgodba HÍVJ SZAKEMBERT ,mielőtt elárasztod a házat !!

2011. okt. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Először azért próbáltam az egyszerűbb megoldást. A radiátor alatt lévő lábakon vannak állítócsavarok, ott egy kicsit tekertem, így most már a szelep felé emelkedik és nem a másik vége irányába. Láss csodát: ma reggelre teljesen bemelegedett a radiátor, sikeres volt a kísérlet!

Csak az volt a furcsa, hogy korábban nem volt vele ilyen gond, sosem állítottam ezeken a lábakon, mégis rendben működött.


Köszönöm a tanácsokat!

2011. okt. 18. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!