Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Cda fájl-t hogy lehet mp3-ba...

Cda fájl-t hogy lehet mp3-ba átkonvertálni? Milyen programmal?

Figyelt kérdés
úgy értem, hogy cd-ről átmásolom a gépre a zenét. és nem a cd-n lévőt akarom konvertálni, hanem ami a gépen van.
2011. dec. 6. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A CD-n lévő anyagot tudod konvertálni. Mivel az egy hangsávokat tartalmazó lemez, valójában nem tartalmaz fájlokat. Csak a rendszer jelenít meg hozzá parancsikonokat, hogy önálló fájlként le tudd játszani a hanganyagot.

Hiába másolnád ezek a fájlokat, mivel csak hivatkozásként működnek, azok pár KB-os fájlok lesznek, amivel a lemez nélkül nem tudsz mit kezdeni.


Ha windowsod van, a leggyorsabb kéznél lévő program a Windows Media Player. A beállításaiban a lemez bemásolásánál ki tudod választani az mp3 formátumot, mint kimeneti fájlt, ezután pedig csak el kell végezni a bemásolás műveletét. Ekkor történik meg a hangsáv önálló fájllá való konvertálása, és tömörítése is az mp3 minősége szerint.

2011. dec. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
és ugye a cd-nek ettől nem lesz baja, ugyanúgy beolvassa majd ezután is? (kicsit hülye vagyok az ilyenekhez..:DDD )
2011. dec. 6. 18:31
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz, a lemezekre az adat rá van préselve, az nem módosítható vagy törölhető (ahogy egy megírt, lezárt lemez sem).


Sokan csinálnak biztonsági mentést a megvett lemezükről, hogy ne az karcolódjon vagy sérüljön. A róla másolt számokat nyugodtan hallgatja, maga a lemez pedig maradhat ereklye/dísz.

2011. dec. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséget, sikerült, és a cd-nek sem lett semmi baja. :D
2011. dec. 8. 17:01
 5/8 anonim válasza:
Elnézééést hogy beleszólok de bemásolás után hogy tudom kiszedni őket? Mert beírja hogy bemásolva a műsortárba, de innen hogyan tovább? Mégegyszer bocsánat hogy offolok ^^"
2014. dec. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Csilla687 válasza:

A Windows Media Playeres megoldásnál a bemásolás utáni kiszedés: jobb gomb ->

"További beállítások..." menüpont ->

"Zene bemásolása" lapfülön látszik hová kerülnek a fájlok, itt lehet formátumot beállítani.

2019. szept. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Kopasz1977 válasza:
Köszönöm én is, nagyon hasznos tutorial, már magamévá és tettem .mp3-ban a CD-t amit szerettem vona
2021. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is kösz!
2023. márc. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!