Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szavazás: idegesítő LED...

Ekeke kérdése:

Szavazás: idegesítő LED helyzetjelzők, menetfények. Téged is zavar?

Figyelt kérdés

Válaszolj kérlek igen/nem/nem zavar-ral, utána indokolhatsz, össze akarom számolni.Téged is idegesít az előtted lévő kocsi LED helyzetjelzője? Észreveszed az 50Hz-es tévék villogását? A LED-es karácsonyfaizzók kihajtanak a világból?

A LED technika szuper, de az ember kitalálta, hogy lehet a fényerejét villogtatással szabályozni. Azaz mikor teljes a fényerő, akkor folyamatos áramot kap (féklámpa), helyzetjelző üzemmódban pedig kb 50Hz-en villog, így sokkal gyengébbnek tűnik. Ugyanez a váltakozóáramról közvetlenül hajtott LEDsorokra is igaz. Amikor vezetek, szemem cikázik a forgalom és a tükrök között, a villogtatott LEDes kocsik fénye foltokat, ábrákat hagy és agyamnak azt mondja, hogy valaki ott fékez. Észreveheted Te is, miről vn szó, ha szemedet gyorsan mozgatod ilyen lámpák körül. Zavaró még a pénztárgépek zöld kijelzője, a buszok zöld világítós kijelzője. Egy bevásárlóközpontban egyszer végigmentem a tömegben, és az utamba eső karácsonyfák (fehér ledes, folyamatosan világító) villogásától a végére elszédültem.


2011. dec. 15. 07:05
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Jahh, a tükörben pedig a LED menetfények ugrálnak ész nélkül, ahogy rezeg a tükör.
2011. dec. 15. 07:06
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Te meg miről beszélsz? A LED-ek fényerejét tipikusan a feszültség szabályzásával lehet módosítani. A karácsonyfa izzók, és a kocsik is egyenárammal működnek, nem váltóárammal, tehát bennük nem villognak a ledek!

Ad2, ha az 50hz tv zavar, akkor vajon hogy lehet, hogy a 60-100hz-es monitor nem?! Hogy lehet, hogy a kompakt és rendes fénycsővek vibrálásról szó sincs- amik viszont tényleg csinálják?

Te itt valamit nagyon beképzelsz magadnak...

2011. dec. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Már bocs, elektromos szakmám van. A monitorom 75 Hz felett már nem kerget ki a világból, de ugyanúgy látom a villogását. A fénycsövekben a fénypor UV hatására képződő fénye elhúzódó hatású, nem úgy, mint a kezdeti csöveknél, melyek erősen villogtak. De gondolom láttál már oszcilloszkópot, amin a razzolatot csak azért látjuk rendesen, mert egy darabig utánavilágít a katódsugárcső belső felén lévő anyag. Szakmai válasz érdekel, értetlené nem. Eszerint a válaszod: nem.
2011. dec. 15. 08:04
 4/11 anonim ***** válasza:
Túlérzékeny a szemed? Ezek szerint mozifilmet se tudsz nézni (25Hz)?
2011. dec. 15. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A filmek FPS-e csak élvezeti okokból lehet zavaró, sok DVD-n csak 10. Ez azt jelenti, hogy a kép másodpercenként tízszer változik meg, nem azt, hogy fényes és sötét állapot van tízszer.
2011. dec. 16. 07:12
 6/11 anonim ***** válasza:

Üdv! Nem csak 50 hertzen lehetne megvalósítani a fényerő változtatását. Amire te gondolsz a PWM (pulse width modulation). Annyi a lényege, hogy nem az áram és feszültség erősségét változtatjuk, hanem egy váltakozó feszültség kitöltését variáljuk. Kitöltés az, hogy egy periódus alatt meddig van be és meddig ki állapotban a jel. Ha fél másodpercig van be és fél másodpercig ki, akkor a kitöltés 50%-os. De ezt meg lehet oldani 10kHz-en is akár vagy 100-on. Ekkor nem fogod látni a villódzást.

A buszok kijelzői folyamatosan pásztázva jelenítik meg a pixeleket, rövid ideig. Ez az olcsóbbik megoldás.

2012. febr. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nem, abszolút nem zavar, észre se veszem, kivéve a TV villogását, de mivel nem nézek TV-t, ez sem zavar.


Ha ezek a ledek tényleg villognak, amiről érdekes módon eddig senki nem tudott semmit, akkor te vagy az egyetlen ember a világon, aki ezt látja. Én a helyedben orvoshoz fordulnék. Ha nem is jelent feltétlenül bajt a dolog, nem ártana tudni, hogy miért viselkedik másképp a te szemed a többi emberéhez képest.


Mindezektől függetlenül mindenképpen rossz kategóriában van a kérdésed, a számítástechnikához semmi köze.

2012. febr. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Valószínűleg a szorongás-pánikbetegség tüneteit fedezted fel magadon.Stresszes élet mellett kialakul de ha migrénes tünetei is vannak fordulj orvoshoz.
2012. febr. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Engem általában nem zavarnak a LED-es lámpák, de a múltkor ment előttem egy Lancia Thesis, és amikor félre fordítottam a fejem én is villogni láttam a hátsó lámpáját!

De a többit sose látom villogni!

2012. febr. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Höhh... villog valami, és amikor odamegyek, akkor az vagy led, vagy valami katódsugárcső. Ki a beteg?


A tévék 20 khz feletti hangját is hallom, sok denevért, egyszer meg egy boltba bementem és kicseszte a fülem valami ultrahang. Elkezdtem keresni a forrását, és valami nagy hűtő mögül jött. De azok nem adnak ki ultrahangot!

A pénztáros nem tudott semmit, a főnök meg beszólt hátulról, hogy igen, ott van az ultrahangos egér- és patkányriasztó a sarokban.

2012. márc. 12. 22:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!