Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mérnök Informatika ( BME ),...

Mérnök Informatika ( BME ), Programtervező-Infó ( ELTE ), vagy GazdaságiInfó ( BGF )?

Figyelt kérdés

Továbbtanulás előtt állok, pontszámokkal TALÁN megugranám a Mérnök Infót BME-n, a másik kettőre meg tulajdonképpen meg is lenne már a pontszám.

DE! Mit takar állások tekintetében egy-egy szak(mekkora fizetéssel)? Mennyire telített a piac? Emellett fontos az is, hogy bent tudjon maradni az ember egyetemen/főiskolán.

Nagyon alap pascal tudással rendelkezem, ( ami kell emelt infó érettségihez), emellett matekfakton vagyok... többé-kevésbé gyors felfogással, a programozás változó ütemben megy...


2011. dec. 15. 20:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A gazdasági infó "kicsit" elüt a másik kettőtől, azt akkor ajánlom, ha van egy kis közgazdász beütésed. (Meg amúgy mondjuk a BGF-et nem ajánlom, a másik 2ő sokkal jobb intézmény.)


A BME-re erősebb programozási tudás és mérnöki beállítottság kell. Milyen meglepő, ha szeretsz barkácsolni és érdekel, akkor ajánlom.


Az ELTE-re a matek jó, ha megy, ott kicsit talán több az elméleti anyag és kevesebb a gyakorlat. (Bár itt ez szakirány függő.)


Nagyon pontosan én csak az ELTE-ről tudok nyilatkozni, ide járok már több, mint 2 éve.



Az állások terén, ha érdekel a dolog és jól is megy, akkor nincs gond, a JÓ informatikusokra mindig is szükség van.

De tényleg fontos, hogy szeresd amit csinálsz és érts is hozzá.

(A Pascal-t amúgy kb soha többet nem fogod használni, bárhova is mész, de az alapokat jó, hogy megtanulgattad belőle.)

2011. dec. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én gazdaságinformatikára járok egy sz@r vidéki egyetemen és én mondom, bárcsak az eltén lennék programozóin. Na majd az Msc-t ott fogom csinálni.


Közgazdaságtan egy elvont idétlen valami, tele elméletekkel, melyek a valóságban soha nem fognak működni. Ennél még a matekot is jobban értem.

2011. dec. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hm, értem. Az a nagy gond, hogy félek attól, hogy kirúgnak. Elég sok rémhír van az eltéről is és a BME-ről meg főleg, hogyan bánnak a diákokkal, és mivel jár a bentmaradás... Konkrétan nincs valaki, aki BGF-en gazdinfós?
2011. dec. 18. 09:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Irány az ELTE és tanulj, akkor nem lesz baj.
2011. dec. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Bár nyersnek fogok hangzani, de ha tanulsz és nem szerencsétlenkedsz, akkor minden rendben lesz. Ezenkívül kérj segítséget társaidtól, segítsétek egymást. Első év mindig szívatósabb szokott lenni.
2012. jan. 3. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hm, értem, de elég fontos dolog az is, hogy manapság mivel lehet elhelyezkedni, de ezektől talán nekem még fontosabb az, hogy mennyire kell programozói aggyal gondolkodni ahhoz, hogy el lehessen végezni a programozóit? Megvallom őszintén leköt a dolog valamelyest, de a nehezebb feladatoktól irtózom, és csak azokba a területekbe mélyedek bele, amik tényleg érdekesek...
2012. jan. 6. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez bullshit hogy a BME szívatós. Teeljesen jól bánnak a hallgatókkal, minden feltétel meg van teremtve hogy elsajátítsd a tudást, egyszerűen le kell ülni és meg kell tanulni amit feladnak, aztán meg be kell gyakorolni. Tudom hogy ez így egyszerűbben hangzik mint amilyen valójában, mivel én is ketteseket megyek át a legtöbb tárgyból, de ezt csak magamnak köszönhetem, hogy a vizsgákra akartam mindent megtanulni...


ELTE sokkal matekosabb, ahhoz kell egy bizonyos látásmód meg szenvedéj. BGF-re ne menj, ha elvégzed azzal leülsz két szék közé. Közgazdász se leszel meg informatikus se.

2012. jan. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, azt hiszem első helyen BME lesz... mondjuk mérnökinfó. a többin meg Széchenyi, hátha nem lesz meg a pontom.
2012. jan. 14. 11:49
 9/11 anonim válasza:

Én is pont ugyan ezekre a szakokra akarok menni:D:D

Neked mennyi pontod lesz?

2012. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nyelvvizsgától függ még az egész, meg persze nagyban az érettségitől... De jó esetben 400 pont körül vagyok. +10, -20 körben... Rosszabb esetben meg... megyek Széchenyire Mérnökinfóra.
2012. jan. 14. 18:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!