Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy tudom megváltoztatni a...

Hogy tudom megváltoztatni a gépemen a meghajtó partícionálását?

Figyelt kérdés
Hogy egyik partícióból a másikba tudjak szabad helyet "rakni"...
2011. dec. 19. 11:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Első eset : egyből Op. telepítésnél.

Második : használhatsz szoftvert is a már feltelepitett rendszerre. Ilyen pl : Easus partition manager ( neten megtalálod ).


Itt pár kattintással átmérezheted, összevonhatod a particióidat.

Szétbontani is lehet csak itt felmerülhetnek kisebb hibák.

Boot particiót nem érdemes nagyon basztatni,de ha azt szeretnéd méretre szabni, akkor érdemes előtte valami jó kkis töredezettségmentesítővel minden adatot a partició elejére helyezni.

Különben úgy tudom, átkerülhet az újjonnan létrejöttre pl rendszerfájl, ami nem éppen egészséges :D

(bocs a helyesírásért )

2011. dec. 19. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 DannyZuko ***** válasza:
A rendszer infok nem mehetnek át a szabad hely átcsoportosításával a másik particióra, plustz még rögzitett a helyük is, így egy töredezettségmentesítés amúgy sem vinné őket sehova. A fent írt Eaesus Particion Manager nagyon jó progi. Pillanatok alatt megcsinálja amit kértél tőle. Valszeg ujraindul majd. Rendszer particiónál figyelj, hogy win7 esetén azért 30-40GB legyen. maradjon szaqbad ehly a lapozóknak stb...
2011. dec. 19. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Danny, első vagyok.

Én jártam úgy ( XP esetén ), hogy sérült a win mert kettéosztottam ( legalábbis akkor történt ).

Én amit leírtam, azt gondoltam a sérülés okának, de akkor lehet tévedtem :)


Kérdező :

Akkor viszont nyugodtan használhatod a progit.

2011. dec. 19. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 DannyZuko ***** válasza:
Elméletileg a rendszer file-ok szektorbejegyzése mint írtam rögzitett. nyilván lehetséges, hogy particionálás után meghal a gép valamilyen oknál fogva, de mint említetted akkoriban még xp futott. ott voltak és jelenleg is vannak meglehetősen instabil progik, de az eaesus az jó progi. ha engedi megcsinálni a módosítást, akkor biztosan nem okozhattok kárt vele... ugyanezt nem mondhatnám el a microsoft lemezzsugorítójáról... :)
2011. dec. 19. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kösz a válaszokat!
2011. dec. 20. 11:45
 6/6 anonim válasza:

Üdv mindenkinek!!

Letöltöttem az ajánlott progit,hogy tovább?

2012. dec. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!