Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 starter vagy home...

Windows 7 starter vagy home premium, vagy ubuntu vagy linuxot rakjak fel gépre?

Figyelt kérdés
1gb ram áll rendelkezésre , csak az kell hogy jo legyen , ne legyen vírusos állandóan, és stabil legyen továbbá azért nem árt ha elkerülöm az ősz hajszálakat! :)
2011. dec. 22. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Linux mint. 1szer telepíted, se vírusírtó se semmi nem kell rá és elpusztíthatatlan, az 1 giga ram meg bőven elég neki. Telepíteni nem nehéz, kodekeket automatikusan tölti, böngésző stb alapból van benne, drivereket tartalmaz, vagy ha nem akkor tölt magától.


Ha valami windows specifikus munka miatt inkább windowst választasz akkor xp, az 1 gigával bár elfut a win7 de én nagyon nyögvenyelősnek éreztem vele a notit, így be is ruháztam még 1 gigára. A ram olcsó, megéri, és 2 gigán már vígan elvan a win7.

2011. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Amit efelejtettem, hogy a Linux Mint-et azért ajánlom mert az Ubuntu alapú, vagyis mindent tud amit az Ubuntu, de nem használja az Unity-t, hanem helyettea sokkal kényelmesebb Gnome3 ra épít + mivel eltolt a fejlesztése az ubuntuhoz képest ezért van idő az összes ubuntus hibát javítani benne, vagyis stabilabb mint az ubuntu. Kb ennyi.
2011. dec. 22. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lindmayer ***** válasza:

én meg az ubuntut ajánlom, vagy a kubuntut(ez ugyanazt a felületet használja mint a mint)

de csak tényleg akkor használj linuxot ha nincs valamilyen windowsos spéci programod:

filmnézésre, netezésre, szövegszerkesztésre tökéletes a linux( bár az office-nál figyelni kell a formátumokra ha a fájlt valakinek elküldöd)

2011. dec. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Miért is kell figyelni linuxnál office fájlformátumnál? Nem doc lesz?
2011. dec. 22. 22:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Ubuntu 10.4-re OpenOffice Linux-os változatát írtak elő, de én a LibreOffice-t tettem fel és kiválóan működik vele. Ugyanez a helyzet a Mozilla Firefox-szal, Linux-os változat kell rá. És itt egy príma kis Ubuntu tananyag.

[link]

Ubuntu 80 MB memóriával kitűnően működik egy régi notebookon, de pl. 1 GB memóriával a Windows XP Professional SP3 kiválóan fut a 2 magú procis asztali gépemen.

2011. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

OpenOffice és LibreOffice saját formátuma az .odt, de Word 95-től a 2010-es Office összes formátumát kezelik és mindenre menthetsz. És mind a kettő INGYENES.

Word: Writer, Excel: Calc, Power Point: Impress stb.

2011. dec. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!