Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi a baja a számítógép memóriá...

Mi a baja a számítógép memóriájának?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy a gépem nagyon le van lassulva, és sokszor ki írja hogy: Kevés a lemezterület, a C lemezen töröljön valamit, vagy ilyesmit.

De azt nem értem, hogy van a C-be 4 mappa:

Documents and settings

DRIVERS

Program Files

WINDIWS


A Documents and settins-be van: 1,3 GB

A DRIVERS-ben van: 79,6 MB

A program Files-be van: 1,04 GB

a WINDOWS-ban van: 228 MB.


De ez így összesen 4 GB sincs, akkor hogy a francba van az hogy a szabad terület, 416 KB, mikor az összes memória 11,7 GB?? Ja és a tegnapelőtt még 315 MB volt, és azután semmit sem töltöttem le. Milyen baja lehet?


2011. dec. 23. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Te kevered a szezont a fazonnal. A memória az a modul, amely bővíthető és a számítógép gyors munkájáért felel. A tárhely (merevlemez, winchester) meg egy másik. A merevlemezre kerülnek a fájlok. A memória pedig a programok és az operációs rendszer futtatásáért felelős.


Olyan egyébként sincs, hogy a Windows mappa mindösszesen 228 MB lenne. Milyen Windows? Ezt nem írtad. A Win7 Windows mappája alsó hangon 10 GB. A Program Files mappa értelemszerűen annál nagyobb, minél több program van feltelepítve. Viszont alapértelmezetten nem láthatóak a fontos rendszermappák és fájlok.


Először is meg kéne nézni, hogy mekkora a C kötet. Számítógép. Aztán azt, hogy ebből mennyi a szabad. Ha 416 kB lenne, az a gép el sem indulna.

2011. dec. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mekkora kapacitású a merevlemezed (a C meghajtó)?


Ha így fogy, akkor az nem természetes. Én ajánlanék egy vírus- és képrogramellenőrzést első lépésként.

2011. dec. 23. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mondom, hogy NEM MEMÓRIA! Az nem fogy el. Neked a merevlemezeden fogyott el a hely. Mondtam, hogy nem látod az összes mappát. Be kell kapcsolni a rejtett és rendszerfájlok mutatását.


A 315 MB pedig egy nap alatt is elfogyhat, ha jön egy frissítés a Windowshoz. Az nagyon kevés terület. Igazság szerint 10% alatt már pirossal jelzi a rendszer, hogy kevés a hely. Helyet kell felszabadítani.


A merevlemez szabad helyének megtekintése:


[link]


A telepített memória mennyiségének megállapítása:


[link]


Törölni kéne a Windows mappán belül a Temporary Internet Files tartalmát, mert idővel nagyra hízhat. Az Internet Explorer is sok ideiglenes fájlt eltárol. Ezeket is törölni kell. Ha Firefox böngészőt használsz, annak a Cash mappáját is illik üríteni, mert csak hízik. Legjobb ilyenekre egy rendszerkarbantartó program.


Mivel nincs már hely a lemezen, ezt a programot töltsd le: Piriform CCleaner Portable: [link] Egy USB pendrájvról is futtatható, és hagyd neki, hogy szétnézzen a gépen, és kilomolja. Sok lomot fog találni, és ezeket biztonságosan lehet törölni.


A rendszer-visszaállítás is nagyon nagyra tud hízni, ha nincs megfelelően beállítva. A rendszer-visszaállítási pontot is lehet törölni, amennyiben látható szükség nincsen rá. Így akár 2-3 Giga hely is szabadulhat fel. Számítógép-►Tulajdonságok-►Rendszervédelem-►Meghajtó kiválaszt-►Beállítás gomb...-►Törlés. Ugyanitt be tudod állítani, hogy maximálisan mekkora méretet foglalhat el a rendszer mentés.


A hibernálásért felelős fájl, a hiberfil.sys is nyugodtan törölhető, amennyiben nem szoktad a gépet hibernálni. Ez is több gigányi méretű lehet. Ez is ott van a Windows mappában, vagy a C gyökérben, csak meg kell mutatni a rejtett fájlokat is.


A játékmentések csak úgy zabálják a helyet. Amire nincs szükség, megkeresni és törölni. Lehetnek olyan játékmentések is eldugva a gépen, amely játékokkal már rég nem is játszotok, vagy nincsenek a gépen. A mentés viszont ott marad.


Ezek után töredezettség mentesíteni a lemezeket az optimális futás érdekében.

2011. dec. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha így fogy, akkor az nem természetes"


De ez teljesen természetes. Bármi történik a gépeden az a "C" rendszerpartíciót érinti. Ha csak egy filmet letöltesz illetve csak megnézed már a "C"-re kerül. Egy csomó szemét van rajta és ennek e felét a Windows le sem törli. Egyébként is 11GB-os rendszerpartíció egy kicsit kevés... Az előttem szóló is jól írja...

2011. dec. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
amúgy elfelejtettem írni, hogy nekem XP-m van. És amiket oda írtam ezek a 1,3 GB és stb ... ezeket a mappa tulajdonságaiba írta.
2011. dec. 23. 19:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Értjük... Látjuk... Akkor is sok szemét lehet rajta, ahogy írták rejtett mappákban...
2011. dec. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

De a rejtett mappák megvannak jelenítve.


Vagyis másképp is "elrejtőzhet" egy mappa.??

Bocs a szak kifejezetlen kifejezésekért.

2011. dec. 27. 12:15
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha a rejtetteket megjelenítetted akkor más már nincs, de ezeket oda sem írtad, hogy mekkorák:


Documents and settings

DRIVERS

Program Files

WINDIWS

2011. dec. 27. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!