Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem kiírja hogy a virtuáli...

A gépem kiírja hogy a virtuális memória minimuma túl kicsi. A kérdésem a következő: Mit is jelent ez pontosan? , Mit kell tennem? , és Hogyan állíthatnám ezt be ha egyáltalán belehet és mennyire növelhetem meg ezt a számot (minimumot)? Gabi

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 21:19
 1/6 anonim ***** válasza:

virtuális memória = fizikai memória + lapozófájl.

Fizikai mem ami az alaplapodba van. A lapozófájl egy hely, ami a merevlemezen van a gép ide is pakol adatot. Minél kevesebb a fizikai mem, annál többet rak ide. Lehet mindkettőt bővíteni, vagy veszel ramot, vagy megnöveled a lapozófájl méretét.

DE

A lapozófájl nagyon lassú a merevlemez miatt, a proci nagyon lassan kap onnan adatot, és a lapozófájl(merevlemez) nagyon lassú terület. Így ez csak szenvedés.(Míg egy mai nagyon modern proci a memóból kiolvas másodpercenként 10000MB fölötti adatot, addig a merevlemezről a jobbesetben is 80-100-at ha tud. Szal 100x-os a sebességkülönbség, vagy több. Ezért van szükség még fizikai ramra.

Lapozófájlt növelheted, de nem lesz gyorsabb a géped. SSD esetében sem.

2010. dec. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*helyesbítek, de a tényen nem változtat, a merevlemezről az adat a memóriába kerül, és ez a lassú folamat*
2010. dec. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Op. rendszer? Ez egyébként a pagefile terület, ide rakja a pillanatnyilag a RAMban nem elférő adatokat, ha van hely a winchesteren (nincs nagyon betelve?) növeld az értékét.
2010. dec. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

15Gb szabad helyem van a winyómon.

Mennyire vehetem föl a virtuális memória minimumát?

2010. dec. 27. 21:32
 5/6 anonim ***** válasza:

attól függ mennyi a fizikai ramod, de teszem azt adj neki 5GB-ot, azt csókolom. 2.Töredezetségmentesíts! 3. legyen több szabad hely a merevlemezen

(1.voltam)

2010. dec. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszöntem, sokat segítettél
2010. dec. 27. 22:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!