Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy idő után lefagy a gép. Mi...

Grimes kérdése:

Egy idő után lefagy a gép. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Azzal a problémával fordulok hozzátok, hogy a gépem ha játszok egy idő után lefagy, ez néha megtörténik internetezés közben is.

Ez a problémám azóta áll fent mióta nyáron újítottam a masinám.

Bár vannak játékok amik nem fagynak le, vagy csak nagyon ritkán.(pl: portal 1-2, MOH 2010,Lotr- War in The North)


A gépem adatai:



Proci - AMD Athlon 64 7850 X2 Black Edition 2,8 GHz

Memória - Kingmax 1GB RAM

VGA - Ati Radeon HD 6790 1GB GDDR5

Alaplap - As Rock ALiveNF6P-VSTA

Ház - Codegen 6215-CA

Táp - LC Power 500W


Nem vagyok egy nagy gépzseni,de én speciel a memóriára gyanakszok, mivel elég kevés ez az 1 GB ehhez a konfighoz.


2012. jan. 2. 12:32
 1/7 anonim válasza:
én inkább lehet a ventilátorra gyanakodnék.. lehet csak beporosodott, de az is lehet,hogy nem működik. 1gb ram valóban kevés a többi hardverhez képest, de ettől még nem kell lefagynia.. nekem is 1gb ram-om van, és a portal 2 akadás nélkül megy.
2012. jan. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 VladTomi válasza:

Kérdés hogyan fagy le kimerevedik a kép esetleg elmosódik?

Ha lefagyás után újra indítod utána hamar lefagy megint?

Mérj hőmérsékletet ha nincs semmi gond akkor frissítsd a szoftvereket videó kártya szoftvert directX stb...

1 Gb Ram kevés min még 1 et mellé

2012. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Melyik ventilátor?

Nekem is van ami nem fagy le, amiket felül írtam pl azok :)


VladTomi:


kimerevedik, és nem reagál semmire, csak a reset gombra.

a videókártya játék közben 45-60C között van, az alaplap nem ment 40C fölé még sosem, a proci pedig max 63C volt eddig mikor játszok.

2012. jan. 2. 13:23
 4/7 VladTomi válasza:

Akkor marad a szoftveres megoldás töltsd le mindenből a legfrissebbet alaplap proci videokari stb...

Vagy ha régóta csinálja ezt a gondot akkor érdemes letörölni egyesével azokat a programokat amiket feltettél a hiba megjelenése előtt. Lehet összeakad két program lemez töredezetség mentesítés is mehet

2012. jan. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A RAM-ot akkor kizárjam?Mert szeretnék venni 4 GB memóriát majd, és abban reménykedem hogy hátha az a majd megoldja.


Még szeretném azt megkérdezni hogy a videókártyámhoz 2 db 6pines csatlakozó van, de a tápomhoz csak 1 db van, ezért most úgy használom, hogy a VGA-hoz átalakítót használok, 6 pinest csatlakozót átalakítja SATA-vá.

Úgy lehet használni hogy az egyik csatlakozóba egyből a tápból kötöm a 6pinest, a másikba bedik átalakítóval használom a SATA-t (remélem érthető :S )

2012. jan. 2. 14:18
 6/7 VladTomi válasza:

A Ramot mindenképp vedd meg.

Az összeszereléshez meg nem értek:)

ha előttem van akkor persze össze rakom de fejből nem megy

2012. jan. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Azt nem tudod hogy a 800 MHz vagy az 1066MHZ a jobb-e? :)

És ezeknél a lefagyásoknál képbe jöhet az, hogy a memória kihasználtság 98% játék közben?

2012. jan. 2. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!