Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem tudom bekapcsolni a...

Miért nem tudom bekapcsolni a számítógépet?

Figyelt kérdés

Megnyomom a bekapcsoló gombot, nem történik semmi (csak búg a gép) és aztán megjelenik hogy Windows normál módú indítása (és Csökkentett mód, Csökk. mód hálózattal, Csökk. mód parancssorral) és Legutóbbi helyes kovertálás betöltése (?) az utolsó variációra nem emlékszem. De akármelyikre nyomom az Enter-t, pár pillanat múlva ugyanez jelenik meg. Nem történik semmi.


Valakinek van ötlete? Mit csináljak?


2012. jan. 2. 18:56
1 2
 1/15 Jenci ***** válasza:

Le kellene futtatni egy memória tesztet,vagy lehet megsérült a boot szektor.Megpróbálhatsz még egy újratelepítést is.

Az az igazság,hogy okozhatja még más is,ezért kellene végig próbálni a dolgokat.

2012. jan. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nem igazán értek a számítógépekhez... :( Hogy kell memória tesztet lefuttatni? Nagyon megköszönném, ha leírnád nekem. :))) Ha újratelepítés alatt azt érted, hogy op rendszert meg mindent újratelepíteni, akkor az nem fog menni, mert kaptam a gépet (használtan, Windows XP) és nincsenek telepítő CD-k sajnos. :(
2012. jan. 2. 21:10
 3/15 Jenci ***** válasza:
Ha nincs meg a telepítő cd--se op rendszer,se az alaplap--az nem lenne nagy baj,mert az internetről mindent be lehet szerezni.Memória tesztet vagy floppyról vagy pl a Hiren's Boot CD-ről lehet futtatni.Valószínű,hogy egy vírus vágta haza a gépet--jobb esetben.Én azt tudom mondani neked,hogy ha van valaki a környezetedben,aki ért hozzá,kérj tőle segítséget,mert lehet más baja is van.
2012. jan. 2. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Vidd el szervízbe, lehet, hogy tápot vagy alaplapot kell benne cserélni.
2012. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2012. jan. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem igazán van ismerősöm, aki tudna segíteni. Sajnos. Cd-t meg nem tudok írni még, max pár nap múlva, ezzel az a baj, hogy nekem már most kellene a sz.gép. :-|

Na mindegy. Köszi a válaszokat. Majd megpróbálok írni olyan telepítő CD-t.

Amúgy nem hiszem, hogy vírusos lettem. Nem látogatok semmilyen kétes biztonságú weblapot. Csak három filmletöltő oldalt, de onnan már fél éve töltök filmeket. És van COMODO tűzfal a gépen és Avast antivirus. :O


Egyébként minden rendben volt a géppel. Épp egy filmet néztem, amit az egyik torrent oldalról szedtem le (magyar torrent oldal), azt hiszem a Válótársak című film, és meguntam, és kikapcsoltam a gépet, de nem a start menüből, hanem a ki/be kapcsoló gombbal. És másnap reggel már nem tudtam bekapcsolni. Pedig tényleg vigyáztam a gépre. Na mindegy.

2012. jan. 3. 00:46
 8/15 Jenci ***** válasza:
Akkor meg elég lesz egy javítótelepítés.
2012. jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés: Milyen CD lemezt vegyek? Ugye azt a memória tesztes dolgot akarom kiírni CD-re meg a javító telepítéshez is kell CD. Milyet vegyek?
2012. jan. 3. 21:01
 10/15 Jenci ***** válasza:
A Memetest nevű program pár MB.Ha win7 van fent,akkor dvd kell,ha xp,akkor meg cd.CD-ből és dvd-ből is a verbatimot ajánlom.
2012. jan. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!