Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Linuxnál mire jó a kernel...

Elektromágnes kérdése:

Linuxnál mire jó a kernel fordítás? Ubuntu-n szükséges-e?

Figyelt kérdés
2012. jan. 3. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

A kernel fordítás telepít egy új magot, amitől akár gyorsabb is lehet a gép, vagy felismerhet olyan hardvereket, amiket a másik maggal nem.

Általában nics rá szükség, ha a meglevő mag jól működik.

2012. jan. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Még kezdő vagyok a Linuxal úgyhogy nem nagyon értem ezt a magos dolgot. Ubuntu11.10-en jó a mag vagy az nem az operációs rendszertől függ?
2012. jan. 3. 18:08
 3/7 anonim ***** válasza:
a kezdő ne akarjon kernelt forgatni
2012. jan. 3. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így látatlanban nem tudom megítélni, hogy minden rendben van-e:

Jól megy a képernyő? Nincs olyan, hogy hirtelen megjelenik egy furcsa minta, és még a konzolra sem lehet átkapcsolni?

Mi a helyzet a hanggal?

2012. jan. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szerintem minden rendben van a hangal és a képernyővel csak az zavar hogyha játszok vagy valami olyan programot használok ami eltűnteti az egeret hogy pl körbenézhessek egy 3D-s tervezőprogiban akkor ha kattintok akkor előjön az egér majd eltűnik és arra a fél másodpercre nem érzékeli a lenyomott gombokat.


Am lehet hogy kezdő vagyok de még nincs mit vesztenem a gépen mert alig van rajta valami egy sikertelen "telepítsünk windows7 mellé linuxot egy merevlemezre" próba után:)

2012. jan. 3. 18:42
 6/7 anonim ***** válasza:

Off:

18:12

"a kezdő ne akarjon kernelt forgatni"

Lol.:-)Látom te sem vagy képbe, ez a mondat elárulja, olyan mint a kabaréba kérdezi a külöldi hogy a húz , von ugyan azt jelenti e? -Igen. -Akkor a huzaton nagy volt a vonat.


On:

A legtöbb esetben nincs rá szükség (mellesleg nem kezdőknek való), néha hasznos lehet új kernelt fordítani az alábbi célokra:


speciális hardver-igények, vagy ezek az előre-szállított kernelekkel való ütközésük kezelésére


olyan kernel lehetőségek használatára, melyek nem kerültek bekapcsolásra az előre-szállított kernelekben (például az átlagnál magasabb memória-tartományok támogatása)


a kernel optimalizálása a nem használt meghajtók mellőzésével az indítási idő további gyorsítására


monolitikus kernel alkalmazása moduláris helyett


frissített vagy fejlesztői kernel használata


a kernel haladó szintű tanulmányozása

2012. jan. 3. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2012. jan. 4. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!