Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Xp 3 telepítés közben kék...

AtkeszHUN kérdése:

Xp 3 telepítés közben kék halál jön be mit tegyek?

Figyelt kérdés

mindig winchester formázása előtt jön be a kék halál


próbáltam már 3 winchesterel is

próbáltam már több operációs rendszerrel is


lehetséges h ram vagy ilyesmi fél halálon van ?

mit tegyek szerintetek ?


2012. jan. 4. 12:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Biosban AHCI módót kapcsold ki

ha nem segít akor lehet ram haldoklik vagy valami.

2012. jan. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hát formázás, ergo terhelés alatt hal meg a lemez, úgyhogy gyanakodnék magára a merevlemezre...

Az ACHI mód kikapcsolását én is ajánlom, hátha segít. Ha nem, én megvizsgálnám a lemezt barát/ismerős gépében.

2012. jan. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 MaXXeGee ***** válasza:
Én a merevlemez mellett a RAM-ra is gyanakodnék, ugyanis a telepítés elején RAM-Dive-ot használ, onnan dolgozik :) De akár lehet ez egy egyszerű szalagkábel hiba is vagy rosszabb esetben IDE Controller probléma. Próbáld meg másik IDE vezérlőre csatlakoztatni a merevlemezt. vajon ott is csinálja e. (Feltéve hogy IDE-s merevlemezről beszélünk)
2012. jan. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek mindenkitől hogy nem adtam meg az alaplapról pontos adatokat Msi 648 max meg néztem az AHCI de nem találtam


[link]


ezt a hiba üzenetet kapom mindig


[link]


megpróbáltam az IDE kábelt de nem segített rajta az se


de viszont az alaplapon találtam egy kis fehér kockát ami a processzor hűtőventilátor mellet van szerintem az egy áram forrásnak van kitalálva nem tom lehet h az a gáz h arra nincs rá dugva semmi ?


és mindenkinek köszönöm előre is a válaszokat és a segítségeteket örülök h még vannak ilyen rendes emberek akik segítő készek

2012. jan. 5. 11:59
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A processzor-ventilátor maga csatlakoztatva van az alaplapra? Van egy olyan kis "fehér kocka" és valszeg az van mellé írva, hogy CPU_FAN. Na arra kell rádugni a hűtőventilátor vezetékét.

Ha ez nincs, esélyes, hogy egyáltalán nem volt hűtve a processzor, így terhelés alatt persze kőkeményen túlmelegedett, ha meg nem sérült.

2012. jan. 5. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha egy 4 tűs "kockára" gondoltál viszont, oda a tápegység +12V-os csatlakozója kell, de ha nincs bedugva, el sem kéne indulnia a gépnek.

[link]

Erről beszéltem elsőnek.

2012. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

na kicseréltem a tápot rádugtam a 12 v ot is de ugyan úgy bejön a kék halál valakinek még valami tippje van ?


vagy inkább essek neki szekercével :) ?

2012. jan. 6. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!