Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az utóbbi időben a gépem...

Az utóbbi időben a gépem folyamatosan 5-10 percenként lefagy! Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Indításnál gyakran azt írja ki, hogy "Reboot and select proper boot device or insert boot media in selected"! Pár nappja megpróbáltam újra telepíteni a WIndows-t és formázáskor is adódtak problémák. Hibát írt ki formázás után a 2 létrehozott partícióra!! Pontosan már nem tudom mit írt ki!!

Gyakran felajánlja a csökkentett módu indítást is,de akkor is lefagy 5-10 percenként!!



A gépből nem jönnek ki egyéb sípoló,kattogó hangok!!

Átlagos halk hangja maradt.


A gépem : Intel Celeron E3300 (2.50 GHz)

4 Gb Ram

alaplapom nevét elfelejtettem,az Everest pedig nem ismeri fel de integrált Intel G33/G31 family chipset videokártya van benne (sajnos a HD 5450-esem nem rég tönkre ment)



Személy szerint a Vinyóra gyanakszom,hogy probléma van vele,de annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz ezért fordultam ide.


2012. jan. 12. 10:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Nagy valószínűség szerint valóban a winyó a ludas. Kéne csinálni egy olvasási lemezfelület ellenőrzést. Ezt pl a hdd sentinel nevű programmal tudod megtenni.
2012. jan. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 P.O.C. ***** válasza:
Milyen márkájú/típusú tápegység van a gépben?
2012. jan. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

És azt mondom, hogy hibás memória lehet. Tesztelj: [link]


Ha hibát talál, akkor egyenként is teszteld a modulokat (úgy, hogy a többit kiveszed addig), és a hibás(ak) mehet(nek) a kukába.

2012. jan. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A tápom típusa Codegen PS-450W
2012. jan. 12. 11:33
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt el is feletettem,hogy most Sajátgépben nem látja a CD/DVD olvasómat,csak a vírtuális meghajtót!!!! lehet,hogy az kavar be?
2012. jan. 12. 11:34
 6/9 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy a BIOS lássa, mert ez egy boot CD, erről indítod a gépet. A lemez meg meg tudod írni másik gépen is.
2012. jan. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 P.O.C. ***** válasza:
Azt az ipari hulladék kodegányt vágd a kukába, mielőtt még több alkatrészt fog kinyírni.
2012. jan. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

A memóriákat leteszteltem,azok tökéletesen működnek!!

Ennek örülök is meg nem is...sajnos ahogy néztem a vinyók elég komolyan megdrágultak!! most reménykedek,hogy nincs komoly probléma,vagy ha van akkor nem a vinyómmal..inkább lett volna gondom a memóriákkal :S


A vinyót még nem tudtam mert a HDD Sentinelt is megkéne vásárolni,hogy csak most nincs még rá pénzem,még kicsit később jön a fizetés :S


Terveztem a tápcserét bár azt nem tudtam,hogy ennyire ramaty egy cucc ez a Codegen! Esetleg tudnál/tudnátok mondani egy király kis tápot elérhető áron???

2012. jan. 12. 19:54
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors segítségeket!!
2012. jan. 12. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!